Bitcoin zbliża się do 50 tysięcy dolarów! Najwyższy kurs od trzech miesięcy

Bitcoin Blockchain Kryptowaluty Kurs Bitcoina btc

Po 51% wzroście w ciągu miesiąca, bitcoin przekroczył wartość 49 000 USD i osiągnął najwyższy poziom od trzech miesięcy dochodząc […]

bitbay zonda

Po 51% wzroście w ciągu miesiąca, bitcoin przekroczył wartość 49 000 USD i osiągnął najwyższy poziom od trzech miesięcy dochodząc do niemal 50 000 USD.

Bitcoin blisko 50 tys. USD

Jeszcze dwa dni temu, 19 sierpnia, sytuacja związana z kursem bitcoina nie była aż tak optymistyczna. Pierwsza kryptowaluta straciła kilka tysięcy dolarów na wartości w ciągu kilku godzin i spadła poniżej 44 tysięcy dolarów. Dzień później BTC wzrósł  jednak o około 3000 USD, jak informowano w dniu wczorajszym, i osiągnął wtedy wartość 47 000 USD.

Wzrost się utrzymał i cena podskoczyła aż do kwoty 48 000 dolarów. Po dwóch ostatnich nieudanych próbach przebicia się przez ten próg, tym razem się udało. Co więcej, BTC kontynuuje swoją podróż na północ i osiągnął cenę 49 000 USD. Udało mu się osiągnąć dzienny szczyt na poziomie ponad 49 400 USD. Jest to obecnie najwyższy kurs od maja, kiedy to nastąpił krach na rynku kryptowalut.

Na chwilę obecną bitcoin nadal  utrzymuje się na poziomie około 49 000 USD. Taka sytuacja oznacza, że BTC wzrósł o około 50% od początku miesiąca. Co więcej, kapitalizacja rynkowa BTC znacznie przekracza 900 miliardów dolarów, a jego dominacja nad altami również nieco się poprawiła po ostatnich spadkach.

Kurs bitcoina nadal pozostaje niestabilny budząc jednocześnie wiele obaw, jak i nadziei wśród inwestorów. Ostatnie dni przynoszą wiele spekulacji na temat przyszłych wzrostów BTC. Wiele kluczowych postaci zaangażowanych w świat kryptowalut jest dobrej myśli. Niedawno pisaliśmy, że Thomas Lee, partner zarządzający w Fundstrat Global Advisors zakłada wartość bitcoina na poziomie 100 tysięcy USD do końca roku.

Pozostałe coiny również mają się dobrze

Alternatywy dla bitcoina również dziś mają się dobrze. Ethereum zaliczyło wzrost na poziomie 2,5% w ciągu ostatnich 24 godzin. W rezultacie kurs ETH osiągnął 3300 USD. Cardano, który wczoraj osiągnął nowy rekord ceny na poziomie 2,58 USD, oscyluje blisko 2,5 USD. Pisaliśmy o tym również tutaj.

Ripple (2,5%) i Dogecoin (3%) zaliczyły wzrosty na podobnym poziomie. Binance Coin, który został zastąpiony przez ADA jako trzecia co do wielkości kryptowaluta, jest o 8% w górę w ciągu dnia. W rezultacie BNB osiągnął najwyższy od wielu miesięcy poziom 460 USD. Solana odnotowała nowy rekord wszechczasów w wysokości około 80 dolarów po 11% wzroście. Bardziej imponujące zyski z altów o większej kapitalizacji pochodzą z Polkadot (10%), Uniswap (6%), Bitcoin Cash (6%) i Chainlink (8%).

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK

Tagi
bitcoin Bitcoin za 50 000 USD btc ether kurs bitcoina

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.