za
Bitcoin zapewni cyberbezpieczeństwo USA.

Bitcoin zapewni cyberbezpieczeństwo USA? Tego chce jeden z oficerów Sił Kosmicznych USA

2023-12-04
Bitcoin
Nexo Earn Aplikacja

Oficer U.S. Space Force, Jason Lowery, twierdzi, że Bitcoin ma strategiczne znaczenie dla obronności kraju. Major Sił Kosmicznych Stanów Zjednoczonych chce, aby amerykańskie siły zbrojne priorytetowo zajęły się badaniem systemów opartych na Proof-of-Work, takich jak sieć Bitcoin. Wszystko to ma na celu ochronę kraju przed wojną cybernetyczną, której symptomy są widoczne coraz wyraźniej. Jeżeli list oficera zostanie rozpatrzony pozytywnie, to już niedługo Bitcoin zapewni cyberbezpieczeństwo USA.

Bitcoin zapewni cyberbezpieczeństwo USA – list do Rady Innowacji Obronnej USA

Wojna cybernetyczna to nie scenariusz sci-fi, ale nasza codzienna rzeczywistość. Możliwości hakerów z krajów takich jak, chociażby Korea Północna, zaczynają stwarzać poważne zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych. Takiego zdania jest oficer Jason Lowery, który obecnie służy w USSF (United States Space Force). Lowery wystosował 2 grudnia czterostronicowy list do Rady Innowacji Obronnej Stanów Zjednoczonych. W liście wyjaśnił on, że Bitcoin to nie tylko „system monetarny”, ale niezwykle skuteczny sposób na bezpieczne przechowywanie wszystkich form danych, wiadomości oraz sygnałów dowodzenia.

Rada Innowacji Obronnej jest niezależną radą doradczą, którą powołano do wprowadzania najlepszych, innowacyjnych technologii i praktyk Doliny Krzemowej, do amerykańskiej armii. List majora Lowera ma być sposobem na namówienie rady do zlecenia Sekretarzowi Obrony zbadania sieci PoW, takich jak Bitcoin.

W liście Lowery argumentuje, że zastosowanie systemów opartych na PoW może działać jako skuteczna ochrona przed cyberatakami. Wszystko z powodu wysokich kosztów związanych z próbą złamania sieci. Lowery porównał to do sprzętu wojskowego, który już samą swoją obecnością potrafi odstraszać ataki militarne. Czy Bitcoin zapewni cyberbezpieczeństwo USA? Zainteresowanie wojska algorytmami PoW wyraźnie na to wskazuje.

Cyberbezpieczeństwo USA oparte o Bitcoina.

Bitcoin sposobem na utrzymanie hegemonii militarnej USA

Według Lowery’ego potencjalne zastosowania sieci Bitcoin mogą być kluczowe, jeśli chodzi o utrzymanie przez Stany Zjednoczone pozycji światowego lidera. W obliczu coraz częściej występujących cyberataków odpowiednie sposoby obrony będą newralgicznie ważne. Lowery podsumowuje, że Bitcoin zapewni cyberbezpieczeństwo USA nie tylko na poziomie armii, ale także krajowej administracji. Ataki hakerskie na poszczególne sektory potrafią paraliżować działanie państwa, dlatego wprowadzenie odpowiednich rozwiązań obronnych jest obecnie priorytetem Departamentu Obrony.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności