Bitcoin

Bitcoin wzrósł o 30% w miesiąc i 50% rok. Już jutro wybory w USA

Bitcoin w tym roku zdążył już upaść i się po tym upadku podnieść. W marcu, ze względu na szalejącą pandemię […]

Data publikacji: 2 listopada 2020

bitbay

Bitcoin w tym roku zdążył już upaść i się po tym upadku podnieść. W marcu, ze względu na szalejącą pandemię koronawirusa, cena BTC dotykała dna na poziomie około 4000 dolarów. Od tego czasu jednak wzrosła, a szczególnie w ostatnich tygodniach. Wczoraj BTC przebił magiczną barierę 14 tys. dolarów.

Co to oznacza? Że Bitcoin odnotował imponujący 30-procentowy wzrost w ciągu miesiąca oraz około 50-procentowy wzrost od początku roku. Jednak już jutro w Stanach Zjednoczonych odbywają się wybory prezydenckie, podczas których konkurować będą aktualnie piastujący stanowisko prezydenta USA – Donald Trump oraz Joe Biden. Cała branża czeka na wyniki elekcji, jednak zdania dot. wpływu wyników na kurs Bitcoina są podzielone. Przyjrzyjmy się bliżej temu co może się stać po wybraniu jednego z dwóch kandydatów.

Co jeśli wygra Trump?

Kadencja Trumpa wypełniona była kontrowersyjnymi działaniami i oświadczeniami.
Jednakże jego poglądy na temat Bitcoina były konsekwentne i niekorzystne dla najstarszej kryptowaluty. W lipcu 2019 roku powiedział, że „nie jest fanem Bitcoina i innych kryptowalut, które nie są pieniędzmi, a których wartość jest bardzo zmienna i oparta na cienkim powietrzu”.

Nieopublikowana książka napisana przez byłego doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona, twierdzi, że prezydent kazał Stevovi Mnuchinowy „zająć się Bitcoinem”. Trudno sobie wyobrazić, by Trump nagle zmienił zdanie i zaczął popierać pierwszą w historii (lub jakąkolwiek inną) kryptowalutę. Tak więc, jeśli wygra wybory, skutki dla Bitcoina mogą być raczej niekorzystne.

Jak wpłynie wygrana Bidena na BTC?

Kandydat na prezydenta partii demokratycznej był także ofiarą niedawnego hacku na Twitterze. Wkrótce potem powiedział, że nie posiada żadnych Bitcoinów, jednak nie przedstawił żadnego konkretnego stanowiska wobec kryptowalut. W związku z tym trudno jest się spierać o to, czy jego prezydentura byłaby ostatecznie dobra dla Bitcoina, czy też nie.

Max Keiser twierdzi, że jeśli Biden zostanie prezydentem, cena BTC gwałtownie eksploduje.

„Jak już mówiłem, wygrana Bidena przyspieszyłaby postęp Bitcoina, ponieważ paniczne kupowali by ci, którzy chcą uciec socjalistom i drukarzom pieniędzy. To będzie jak Kristallnacht w 1938 roku, uzbrojeni bandyci w jack-bootach będą kraść mienie od drzwi do drzwi w imię sprawiedliwości społecznej.”

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion