za
Bitcoin Valley - pierwsze bitcoinowe miasto w Hondurasie

Bitcoin Valley – pierwsze bitcoinowe miasto w Hondurasie

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Bitcoin Valley to projekt, który ma na celu wzmocnienie ”krypto-turystyki” w Hondurasie. Bitcoinowe miasteczko znajduje się w Santa Lucia, gminie na południu kraju. W ramach tej inicjatywy ponad 40 okolicznych firm uznało bitcoina za formę płatności.

Bitcoinowe miasteczko w Ameryce Północnej

Bitcoin Valley to pierwsze bitcoinowe miasto w Hondurasie. Inicjatywa mająca na celu ściągnięcie nowych turystów odbywa się w Santa Lusia, małej mieścinie położonej 20 minut od stolicy państwa, Tegucigalpa.

Projekt został opracowany wspólnie przez Blockchain Honduras, gwatemalską giełdę kryptowalut Coincaex, Uniwersytet Technologiczny Hondurasu, Decentral Academy i gminę Santa Lucia.

Bitcoin Valley - pierwsze bitcoinowe miasto w Hondurasie

Cesar Andino, właściciel placu handlowego Los Robles w Santa Lucia, od teraz będzie akceptował BTC jako środek płatniczy. W zeszłym tygodniu poinformował serwis La Prensa, że ​​czeka na dostarczenie urządzeń, dzięki którym firmy będą przyjmować płatności w pierwszej kryptowalucie. Dodaje również:

W Santa Lucia wszyscy będziemy uczestniczyć w tym projekcie… Przyjęcie bitcoina otworzy nas na inny rynek i przyciągnie więcej klientów. Musimy się globalizować. Nie możemy zamykać się na technologię i zostawać w tyle, gdy inne kraje już to robią.

Carlos Leonardo Paguada Velasquez, założyciel Blockchain Honduras i przedstawiciel Środkowoamerykańskiego Stowarzyszenia Użytkowników Kryptowalut (Acucrip), zapowiedział na kilka dni przed oficjalnym uruchomieniem Bitcoin Valley, że w projekt zaangażuje się około 60 firm.

Poinformował, że właściciele tych firm przeszli szkolenie od Decentral Academy na temat korzystania z bitcoina oraz technologii, która za nim stoi.

Giełda Coincaex zaopatrzy handlowców w urządzenia, które umożliwią im akceptowanie płatności w BTC. W kwestii zmienności kursu bitcoina, Paguada oznajmił, że Coincaex „przyjmuje na siebie całe ryzyko”.

Dla przykładu tłumaczył, że jeśli dana rodzina zje w restauracji w Santa Lucia i zapłaci bitcoinami, równowartość zakupu w lempiras (oficjalna waluta Hondurasu) zostanie potrącona z rodzinnego portfela bitcoin. Coincaex otrzyma BTC i przekaże płatność w narodowej walucie na konto restauracji.

Właściciele firm nie otrzymają bitcoina. Otrzymają lempiry od Coincaex

– wyjaśnił.

Ruben Carbajal Velazquez, profesor na Uniwersytecie Technologicznym, powiedział serwisowi Reuters :

Społeczność Santa Lucia zostanie wykształcona w zakresie używania i zarządzania kryptowalutami, wdrażania ich w różnych firmach w regionie i generowania kryptoturystyki.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 459,09 USD0,20%
Ethereum logo
EthereumETH
3522,24 USD0,51%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,05%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
592,58 USD1,34%
Solana logo
SolanaSOL
135,12 USD-0,44%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3522,25 USD0,51%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,04%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,46%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,63 USD6,61%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,19%