Bitcoin ulubioną kryptowalutą inwestorów

Bitcoin w mediach Świat

W badaniu przeprowadzonym przez serwis internetowy Value Walk zauważono, że aż 46,7% osób woli inwestować w Bitcoina niż w inne […]

W badaniu przeprowadzonym przez serwis internetowy Value Walk zauważono, że aż 46,7% osób woli inwestować w Bitcoina niż w inne kryptowaluty.

Raport Value Walk zawierał niestety skąpe informacje o osobach, z którymi przeprowadzono wywiady i zastosowanych technikach statystycznych. Niemniej jednak publikacja ujawniła kilka interesujących spostrzeżeń na temat ogólnego sentymentu rynku do kryptowalut.

Bitcoin jest ulubioną kryptowalutą ludzi

Pierwsze pytanie, jakie zadawano respondentom, brzmiało: „jaka jest twoja ulubiona kryptowaluta?”. Wyniki prezentowały się następująco:

  • Bitcoin: 46,7%
  • Ethereum: 31,4%
  • XRP: 21%

Binance królem giełd

Drugie pytanie w badaniu brzmiało: „jaka jest preferowana [przez ciebie] giełda kryptowalut?”. W tej kwestii wynik Binance nie dziwił. Tą platformę wymieniło aż 71,3% osób. Inni woleli Coinbase (15,5%) i Bittrex (13,2%).

Koniec zimy

Następne pytanie dotyczyło sytuacji rynku w 2019 r. Chodziło o to, czy w tym roku czekają nas nadal spadki czy raczej wzrosty. Aż 76% respondentów stwierdziło, że „krypto zima” na dobre zakończy się w tym roku.

Co zaskakujące, 80% respondentów stwierdziło, że „prawdopodobnie [już] kupi kryptowalutę”, podczas gdy 20% jeszcze czeka z tą decyzją.

Ankieterzy pytali też o kwestię dot. tokenizacji. Aż 48% respondentów było zainteresowanych tematem i inwestowaniem w niego, podczas gdy 52% osób odpowiedziało: „nie”.

Pytani o faktyczne użycie kryptowalut, badani przyznali, że głównie myślą o cyfrowych walutach w kontekście inwestycji. 52% wszystkich respondentów używało jednak kryptowaluty w 2018 roku do inwestowania, ale też do prowadzenia własnej działalności, kupowania elektroniki, oprogramowania, sprzętu, płacenia za podróże i rozrywkę.

Inne badania

Nie było to pierwsze tego typu badanie, które miało badać ogół społeczeństwa w zakresie adopcji kryptowalut. Na przykład portal Bitcoinist początkiem kwietnia br. ujawnił, że 74% Rosjan zna temat Bitcoina. Portal zauważył również, że nadal to głównie milenialsi interesują się Bitcoinem, a nawet nierzadko cenią go wyżej niż tradycyjne rynki akcji.

Wyniki te potwierdzały zeszłoroczne badania Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin. Na polskim rynku dominują mężczyźni, którzy stanowią jego 94%. Są najczęściej osobami poniżej 30. roku życia, do tego z wyższym wykształceniem. Są najczęściej singlami mieszkającymi samemu i samodzielnie się utrzymującymi.

Tagi
Binance bitcoin coinbase Ethereum Ripple

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.