bitcoin

Bitcoin to świetna inwestycja – mówi Mark Yusko

Kurs Bitcoin

Bitcoin (BTC) to świetna inwestycja, a ostatni spadek nie był odpowiednim czasem na sprzedaż – twierdzi Mark Yusko, dyrektor generalny Morgan Creek Capital Management.

W rozmowie z CNBC z dn. 27 września założyciel, dyrektor generalny i dyrektor inwestycyjny Morgan Creek Capital Management porównał dziesięcioletnią historię Bitcoina do dziejów Amazona. Odpowiadał także na obawy dotyczące przyszłej ceny kryptowaluty, która spadła wczoraj poniżej 8 000 USD.

Bitcoin to nadal świetna inwestycja

kurs bitcoinaWedług Yusko to, że cena Bitcoina raz rośnie, by niedługo potem dramatycznie spadać, nic nie znaczy. Patrzy on na kryptowalutę długoterminowo i widzi, że zachowanie kursu oraz fundamenty rynku to solidne powody, aby kupować, a nie sprzedawać.

„Wszystkie wskaźniki sieci i wartość sieci rosną; cena każdego składnika aktywów zmienia się”

– wyjaśnił.

Chodziło mu m.in. o hashrate sieci, wolumen transakcji i rosnącą liczbę portfeli. Wszystkie te wskaźniki sugerują hossę.

Dlatego zdaniem Yusko sprzedaż Bitcoinów teraz byłaby jak sprzedaż akcji w Amazona – jak dotąd nie było to szczególnie korzystne.

„Każdego roku można było osiągnąć dwucyfrowe zyski [w proc]. […] Kiedy jest właściwy czas na sprzedaż? Nigdy!”

– powiedział.

Co dalej z kursem?

Z kolei Tom Lee, współzałożyciel Fundstrat Global Advisors, przewidywał niedawno, że Bitcoin zyska na wartości, gdy S&P 500 osiągnie nowe maksima:

„Są potrzebne nowe wzrosty na S&P 500, zanim BTC może [ponownie] wystartować. Dlaczego? Uważamy, że krypto to handel detaliczna, a zatem ryzyko.”

Co łączy inwestorów, którzy optymistycznie patrzą na kryptowaluty? Umiejętność spojrzenia na ich kurs z dystansem i myślenie w kategoriach długoterminowych. Podobnie uważa np. Tim Draper, legenda rynku cyfrowych walut i VC, który jest zdania, że na kolejną bańkę poczekamy niecałe trzy lata.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin cena bitcoin kurs btc cena cena bitcoina cena btc kurs bitcoin kurs bitoina
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.