za

Bitcoin powróci na ścieżkę spadków? – Analiza rynków

robinhood aplikacja rejestracja

Wyraźnie wyższy od oczekiwań wzrost zatrudnienia oraz niespodziewany spadek stopy bezrobocia w połączeniu z szybszym niż oczekiwano wzrostem płac w USA przyczyniły się do zdecydowanego umocnienia dolara amerykańskiego oraz wzrostowej rewizji oczekiwań dot. dalszego zacieśniania polityki pieniężnej przez Fed. Obecnie oczekuje się, że Rezerwa Federalna nie ograniczy się jedynie do jednej podwyżki stóp proc.w marcu i w maju również podniesie stopy proc. o kolejne 25 pb., w efekcie czego stopa funduszy federalnych sięgnie 5,25 proc. Patrząc jednak na reakcję rynku i jedynie symboliczny spadek kursu BTC po publikacji raportu NFP w piątek, odnieść można wrażenie, że inwestorzy patrzą w przyszłość zdecydowanie dalszą niż maj br. i oczekując rozpoczęcia cyklu obniżek stóp proc. jeszcze przed końcem tego roku dostrzegają potencjał wzrostowy na notowaniach czołowej kryptowaluty.

To wszystko sprawia, że o ile ryzyko wystąpienia korekty spadkowej w najbliższym czasie wzrosło, o tyle wciąż mało prawdopodobne jest, by Bitcoin miał trwale powrócić na ścieżkę spadków.

W dzisiejszym odcinku analizuję: BTC, ETH, JASM, APE, MANA, LINK, LDO, XMR, GALA, BNB, FLOW, FTM

Chcielibyśmy zaznaczyć, ze materiał udostępniony został w celach edukacyjnych w ramach projektu Krypto Raport. Informacje zawarte w filmie mają wyłącznie charakter ogólny i nie stanowią porady inwestycyjnej.

Więcej materiałów wideo znajdziesz na kanale Krypto Raport.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Cześć! Z tej strony Patryk Kempiński i Janusz Zieliński 👋 Jesteśmy właścicielami Krypto Raportu i od wielu lat zawodowo zajmujemy się kryptowalutami. 🙂 Szczerze kochamy kryptowaluty i na maksa kibicujemy technologii blockchain, dzięki której na żywo oglądamy rewolucję w świecie finansów 📈

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności