Bitcoin Radio Podcast

Bitcoin na $40 000 a Ripple to oszuści? – Bitcoin Radio #26

Cudowna sprawa – minęło już pół roku od publikacji pierwszego odcinka Bitcoin Radio. Dodatkowo, to ostatni epizod Bitcoin Radio w […]

Data publikacji: 29 grudnia 2020

bitbay

Cudowna sprawa – minęło już pół roku od publikacji pierwszego odcinka Bitcoin Radio. Dodatkowo, to ostatni epizod Bitcoin Radio w 2020 roku. Wraz z jego końcem, mam nadzieję, przeminą wszystkie wydarzenia, które tak mocno nas nadwyrężyły.

Open in Spotify

A w dzisiejszym epizodzie Bitcoin Radio!

Przede wszystkim król kryptowalut po raz kolejny ustanowił nowe ATH. W Bitcoin Radio to zawsze dobra wiadomość. Tym razem pokazał nam, że poprzeczka cenowa może zostać zawieszona na poziomie ponad $28 000. Wydarzenie to jest też niezwykle ciekawe z perspektywy naszego, polskiego złotego. Wycena BTC w PLN przebiła bowiem w tym tygodniu magiczną barierę 100 000 PLN. Mimo tak spektakularnych wyników, Bitcoin nadal nie zyskuje tak dużego rozgłosu w mediach, jak w roku 2017. Czy to oznacza, że ma jeszcze sporo miejsca do popisu?

Zainteresowanie BTC w ujęciu czasowym – Google Trends

Tak twierdzi Michael van de Poppe – analityk, wg którego BTC w tym rajdzie jest w stanie dojść nawet do poziomu ceny rzędu $40 000. Taki wynik z pewnością ucieszyłby niejednego kryptoinwestora! Musimy jednak pamiętać, że gwałtowne wzrosty bardzo często kończą się równie gwałtowną korektą – dokładnie tak zakończył się rajd bitcoina pod koniec 2017 roku.

Skoro jesteśmy przy temacie korekt, to największy spadek póki co zaliczyo Ripple. Jest to związane z kontrowersyjnym pozwem, który został wycelowany w głównych oficjeli projektu. Jakby tego było mało, jedna z najważniejszych giełd kryptowalutowych – Coinbase, zawiesiła trading na XRP.

Staking na ETH2 działa już od niespełna miesiąca. Inwestorzy zaczęli podsumowywać dotychczasowe zwroty z inwestycji i okazuje się, iż nie są one aż tak spektakularne. Okazuje się bowiem, że w skali roku zwrot ze stakingu ETH wynosi około 3,2%. Mimo to jest to nadal wynik lepszy od obecnych warunkó lokat w bankach. A czy ktoś z Was zajmuje się stakingiem ETH?

Popularność bitcoina mierzona może być w najróżniejszy sposób. Jednym z nich jest sprawdzanie liczby aktywnych adresów na danym blockchainie. Najlepszym dowodem na wzrost popularności BTC jest podwojenie się w 2020 roku liczby aktywnych adresów porteli.

Dzięki że jesteście!

Bitcoin Radio to projekt, który tworzę dla Was już od pół roku. Wraz z odcinkiem #26 zamykamy rok 2020. Chcę Wam podziękować za wszystkie dobre słowa wsparcia i zaangażowanie. Mam nadzieję, że w 2021 roku Bitcoin Radio przyniesie Wam jeszcze więcej cool informacji i będzie Waszą ulubioną rozrywką we wtorkowe poranki

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion