za

Bitcoin i ether “zawstydzą” tradycyjne aktywa – sugerują analitycy Bloomberga

robinhood aplikacja rejestracja

Analitycy Bloomberga twierdzą, że kryptowaluty mają duży prowzrostowy potencjał. W najnowszym raporcie “Bloomberg Intelligence: Crypto Outlook” Mike McGlone i Jamie Douglas Coutts napisali, że bitcoin (BTC), ether (ETH) i altcoiny mogą znacznie zdrożeć.

Czeka nas kolejna hossa?

Analitycy Bloomberga twierdzą, że rynki aktywów cyfrowych mogą znów “ożyć”, dzięki narracji o tym, że bitcoin staje się czymś pozbawionym ryzyka i słabo skorelowanym z rynkiem akcji. Dodali, że BTC i ETH mogą swoimi wynikami przyćmić to, co dzieje się na rynkach tradycyjnych aktywów.

Do tego “od 2014 r. październik był najlepszym miesiącem dla bitcoina, ze średnimi wzrostami o około 20% (…)”. Jako kolejny prowzrostowy sygnał podali przejście Ethereum na Proof-of-Stake.

Patrząc zresztą na ETH, analitycy Bloomberga dodali, że Ethereum wchodzi w nowy rozdział. Według strategów ETH może być w punkcie, w którym podczas bessy stanie się bardziej stabilne niż tradycyjne instrumenty finansowe. Twierdzą, że “kryptowaluta nr 2 ma tendencję do szanowania wsparcia i oporu przy głównych okrągłych liczbach”.

Okolice 1000 USD to kluczowe wsparcie, (…) Ethereum przewyższa indeks Nasdaq 100 w III kwartale

– dodali.

Kurs bitcoina dzisiaj

Dziś 1 BTC kosztuje ok. 20 200 USD. Oznacza to więc spadek o ok. 0,31% w skali doby, ale też wzrost o aż 4,69% w ciągu ostatnich 7 dni.

Z kolei jeden ether kosztuje obecnie 1367 USD. Przekłada się to na skok ceny o ok. 1 % w skali 24 h i o 3,5% w ciągu tygodnia.

Jak powyższe ceny wpływają jednak na nastroje inwestorów? Ostatnie badanie w ramach Bitcoin Fear and Greed Index pokazało 26, co oznacza strach. Analizy dokonano przy podobnym poziomie ceny, który widzimy na wykresie obecnie.

Jak na tym tle wypada ether? Ethereum Fear and Greed Index pokazał poziom 36, co oznacza także strach. Warto jednak dodać, że ETH zbliża się ponownie do neutralnych poziomów, co sygnalizuje nam, że dziś inwestorzy mocniej ufają w sukces etheru niż bitcoina. Czy to pierwszy sygnał, że w czasie kolejnej hossy dojdzie do detronizacji bitcoina?

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności