Bitcoin jest „królem aktywów” – zdaniem firmy analitycznej Delphi Digital

Bitcoin w mediach Świat

Firma analityczna Delphi Digital określiła Bitcoina (BTC) mianem „Króla Klasy Aktywów”. Wysoko oceniono wyniki giełdowe kryptowaluty z ostatnich paru miesięcy. […]

Firma analityczna Delphi Digital określiła Bitcoina (BTC) mianem „Króla Klasy Aktywów”. Wysoko oceniono wyniki giełdowe kryptowaluty z ostatnich paru miesięcy. O fakcie poinformował 3 czerwca Next Web.

Delphi Digital oparło swoją ocenę na zyskach, jakie inwestorom dał Bitcoin przez ostatnie cztery miesiące. Doceniono też to, że kryptowaluta zaczęła zyskiwać, gdy tradycyjne aktywa zaczęły spadać.

„Lepsze wyniki są szczególnie ważne, biorąc pod uwagę ogólną słabość wielu innych klas aktywów”

– podała firma.

Ucieczka w kryptowaluty?

Według Delphi Digital inwestorzy zmuszeni są pozostawić bardziej ryzykowne aktywa w obliczu słabnących nastrojów związanych z widocznym w tym roku spowolnieniem gospodarczym. Wpływ na całość ma z pewnością wojna handlowa tocząca się między USA a Chinami, która – zdaniem niektórych – zaczyna przechodzić w zimną wojnę.

O zagrożeniach dot. rywalizacji pomiędzy Chinami a USA mówił niedawno też pewien słynny przeciwnik BTC. Nouriel Roubini – bo o nim mowa – był jednym z prelegentów podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie. Jego mowa dotykała głównie tematu zagrożeń wynikających z walki USA z Chinami. Przyznał, że oba kraje chcą rywalizować w zakresie dostępu do zasobów technologicznych.

Choć Roubini jest niemal wrogiem numer 1 kryptowalut (a przynajmniej walczy o prymat w tej kategorii z Warrenem Buffetem), jego prognozy makroekonomiczne mogą okazać się bardzo dobre dla Bitcoina. Dlaczego? Jeśli bowiem sytuacja będzie stawała się coraz bardziej napięta, cena pojedynczego coina może rosnąć. Przynajmniej tak na razie w swojej historii reagowały kryptowaluty, gdy światu groził kryzys. Było tak w czasie problemów dot. systemu bankowego na Cyprze czy okresie ogłaszania wyników referendum dot. Brexitu.

Z kolei jeden z największych fanów kryptowalut na świecie, Michael Novogratz, założyciel i dyrektor generalny Galaxy Digital, powiedział, że spodziewa się na wykresie BTC konsolidacji w przedziale 7 000–10 000 USD. Dopiero potem liczy na dalsze wzrosty.

W momencie pisania tych słów jeden Bitcoin kosztuje 7 933 USD. Główna kryptowaluta zalicza korektę sięgająca jak na razie niecałych 7%. Wraz z BTC spadają też inne czołowej cyfrowe waluty.

Tagi
bańka bitcoin cena hossa kurs

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.