bitcoin 43 000 USD

Bitcoin spadł poniżej 43 000 USD

Kurs Bitcoin

Jeszcze w grudniu zastanawialiśmy się, czy bitcoin może spaść do poziomu 44 000 USD (ten tekst znajdziecie tutaj). Wczoraj w nocy kurs cyfrowej waluty spadł zaś do aż 42 800 USD.

Bitcoin po 43 000 USD

W chwili pisania tego tekstu 1 BTC kosztuje 43 250 USD. To mniej o 7% niż wczoraj i mniej o 8% niż 7 dni temu.

Jak radzą sobie czołowe altcoiny? Ether spadł do 3 460 USD, co przekłada się na blisko 10-procentowy spadek w skali 24h i 7-procentowy licząc w skali tygodnia.

Binance coin stracił przez tydzień 9% i 8% od wczorajszego dnia.

bitcoin 43 000 USD

Co mówią analitycy?

Jak na to, co stało się przez ostatnie godziny, reagują eksperci? Youtuber Piotr Ostapowicz przypomniał o słynnej zasadzie kupowania aktywów na dołkach:

Jednak jak to mówią ”Buy the dip” pasuje dziś bardziej do bitcoina.

Kamil Gancarz już 2 dni temu podkreślał, że nadal jest pewny, że hossa trwa. Mówił to także w swoich ostatnich nagraniach video, dodając, że ta zakończy się dopiero wykładniczymi wzrostami.

Co ciekawe, parę dni wcześniej Plan B, twórca popularnego modelu stock-to-flow, stworzył ankietę, za pomocą której chciał zbadać sentyment inwestorów. Z odpowiedzi wynika, że niemal 50% społeczności nadal liczy na wzrosty. Większość osób biorących udział w ankiecie uważa, że do końca 2022 roku BTC skieruje się w stronę i powyżej 100 tysięcy dolarów.

Sytuacja na rynku nie nastraja jednak optymizmem większość traderów. Indeks Fear and Greed bitcoina pokazał kilka godzin temu “ekstremalny strach”, co często sygnalizuje koniec spadków.

Możecie także zapoznać się z tym, co o przyszłości kursu BTC powiedzieli nam ekonomista prof. Krzysztof Piech i analityk oraz redaktor Arkadiusz Jóźwiak z portalu finansowego Comparic.pl. Cały artykuł, w którym zaprezentowaliśmy ich zdania na temat tego, co wydarzy się w 2022 r., znajdziecie w tym miejscu.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin bitcoin kurs btc kurs cena btc kurs btc
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.