za

Bitcoin zdrożeje do roku do 100 000 USD, a potem czeka nas “największa bessa, jaką widzieliśmy”

bitcoin halving party

Bitcoin osiągnie w przyszłym roku cenę 100 000 USD. Potem ma czekać nas bessa.

Najpierw 100 000 USD, potem “największa bessa”

W dyskusji na Twitterze 22 października @Credible Crypto poparł teorię, że w 2023 r. zobaczymy na wykresie BTC nowe ATH. Cena jednego bitcoina ma wynieść 100 000 USD. Następnie ma mieć miejsce “największa bessa, jaką widzieliśmy”. Doprowadzi ona do spadku ceny do 10 000 USD.

Jeśli analityk ma rację, oznaczałoby to, że wkrótce czeka nas zmiana trendu – ze spadkowego na wzrostowy.

To ostatnie jest zbieżne z tym, co twierdzi polski inwestor Phil Konieczny. 

– Z moich obliczeń, zgodnie z 4-letnią cyklicznością bitcoina, (…) wychodzi mi na to, że na trzy obliczenia z czterech dołek [na wykresie] bitcoina powinniśmy mieć w ciągu 3-4 tygodni – tłumaczył na ostatnim video. Dodał też, że bierze pod uwagę to, że niekoniecznie kryptowaluta wybije ostatecznie wyraźny dołek i w ciągu podanego przez niego okresu po prostu zaczną się już pierwsze wzrosty, które rozpoczną nową hossę. – Zgodnie z jednym tylko obliczeniem, które zakłada, że bessy są o 11% krótsze, dołek jest już za nami – dodał.

Zdania są podzielone

Oczywiście jesteśmy w tym miejscu na wykresie, w którym niemal każdy analityk ma swoją teorię na temat przyszłości bitcoina.

Elon Musk stwierdził ostatnio, że kryzys na świecie potrwa do 2024 r.

“Tylko zgaduję, ale prawdopodobnie [kryzys potrwa] do wiosny ’24 roku” – napisał na Twitterze, dodając, że „z pewnością byłoby miło mieć rok bez strasznego globalnego wydarzenia”.

Zbiegłoby się to mniej więcej z halvingiem bitcoina, który ma wypaść wiosną 2024 r. Wielu ekspertów jest zdania, że kryptowaluty nie zaczną drożeć, aż sytuacja na świecie się nie uspokoi.

Tymczasem w dłuższej perspektywie inny ekspert Larry Lepard uważa, że jeden bitcoin może kosztować aż 2 milionów dolarów. Cena ta ma zostać osiągnięta do 6 lat.

Dziś 1 BTC kosztuje ok. 19 200 USD. To mniej więcej tyle samo co wczoraj i tydzień temu. Z kolei ether zdrożał w skali tygodnia do 1310 USD (skok ceny o 1% w skali 24 h i 2% w ciągu 7 dni).

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności