za
Bitbond

Bitbond – pierwszy STO z prospektem emisyjnym w Niemczech

2019-03-01
BlockchainSTO
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Firma Bitbond, która opiera swoją działalność na technologii blockchain ogłosiła pierwszy w całości zatwierdzony przez BaFin (Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht) Security Token Offering (STO). Tym samym jest to pierwsza w Niemczech emisja tego typu tokenów spełniająca wszystkie wymogi rejestracyjne i administracyjne dotyczące papierów wartościowych.

W przeciwieństwie do ICO (Initial Coin Offering), prospekt emisyjny dla obligacji opartych na tokenach zapewnia inwestorom całkowitą przejrzystość oferty, a także szczegółowo wymienia ich prawa, jak i warunki zakupu czy też obrotu tokenami. Jednocześnie, jak zostało już to wspomniane, STO w całości podlega odpowiednim regulacjom finansowym jak i kontroli ze strony upoważnionych organów.

Bitbond został wcześniej zarejestrowany jako broker aktywów, zgodnie z niemieckim prawem bankowym, aby prowadzić platformę z pożyczkami opartą na technologii blockchain. Jest on pierwszą instytucją finansową tego typu która podlega nadzorowi BaFin.

“Jesteśmy w całości uregulowaną firmą działającą w technologii blockchain, tym samym wyznaczamy nowe standardy. Pragniemy pokazać inwestorom, którzy zaufali nam inwestując na naszej platformie, że nasza działalność opiera się na jasnych zasadach’’ – mówi Radoslav Albrecht, CEO i dyrektor generalny Bitbond.

Według Bitbond, nowym trendem w branży finansowej powinno być oferowanie inwestorom papierów wartościowych w formie tokenów. W przeciwieństwie do tokenów użytkowych (utility tokens), które nie niosą za sobą żadnych uregulowanych prawnie korzyści finansowych, obligacje w formie tokenów (security tokens) gwarantują inwestorom takie same roszczenia finansowe, jak w przypadku klasycznych papierów wartościowych.

W przypadku Bitbond, inwestorzy czerpią korzyści z sukcesu i rozwoju firmy poprzez otrzymywanie odsetek od zainwestowanego kapitału. “Mamy nadzieję, że obligacje w formie tokenów staną się standardem. Umożliwiają one inwestorom wspieranie firm w początkowym stadium rozwoju i zapewniają start-upom dostęp do rynków kapitałowych” – dodaje Albrecht.

Autoryzacja dla emisji STO przez Bitbond udowadnia, że taka forma inwestycji jest w pełni możliwa w świetle prawa niemieckiego. Bitbond Token (BB1) posiada wartość nominalną 1 Euro i może być nabyty przez zainteresowanych inwestorów. Tokeny umożliwiają inwestorom udział w sukcesie platformy oraz w pożyczkach oferowanych przez Bitbond. Tokeny mogą być przedmiotem handlu, a więc można je nabyć jak i sprzedać na giełdach kryptowalut, które spełniają odpowiednie wymogi regulacyjne.

Wpływy z emisji tokenów będą wykorzystane w dwóch celach – po pierwsze, Bitbond użyje je aby sfinansować swoją podstawową działalność, czyli udzielanie pożyczek małym i średnim przedsiębiorstwom oraz freelancerom. Po drugie, Bitbond chce wykorzystać środki na rozwój platformy – między innymi poprzez wprowadzanie innowacyjnych metod płatności oraz automatyzację procesu oceny zdolności kredytowej. W ten sposób berliński start-up wprowadza najnowocześniejsze formy finansowania na całym świecie.

O Bitbond

Bitbond został założony w 2013 roku, jako pierwsza ogólnoświatowa platforma z finansowaniem dla biznesu. Prywatni jak i instytucjonalni inwestorzy mogą sfinansować pożyczkę dla małego i średniego przedsiębiorstwa aby zarabiać odsetki od powierzonego kapitału. Bitbond przeprowadza szczegółową ocenę wypłacalności każdego pożyczkobiorcy w oparciu o najnowocześniejszą technologię oceny zdolności kredytowej.

Przez ostatnie 6 lat, Bitbond wygenerował pożyczki o wartości ponad 15 mln dolarów, w 80 różnych krajach. Dzięki technologii blockchain używanej do procesowania płatności Bitbond oraz jego użytkownicy są niezależni od banków. Bitbond jest pierwszą instytucją finansową w Niemczech która opiera swoją działalność na blockchain i podlega nadzorowi BaFin.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.