za

BitBay zebrał środki na badania noworodków

Binance Launchpool

BitBay ponownie czyni dobro! Niczym dwóch super-bohaterów,  giełda kryptowalut i Fundacja TVS połączyły siły, by pokonać głównego “złola”. Tym ostatnim był koronawirus. Dwa podmioty zorganizowały w marcu zbiórkę na rzecz wsparcia służby zdrowia w walce z epidemią. Ostatnia część środków zgromadzonych podczas tej akcji zostanie przekazana do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SP ZOZ Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie na zakup stanowiska do resuscytacji i badania noworodków.

BitBay i zbiórka środków na walkę z koronawirusem

bitbay zbiórkaBitBay oraz społeczność kryptowalut łącznie przekazali ponad 170 000 zł na walkę z koronawirusem.

Przypomnijmy, że już na początku epidemii, zarząd giełdy wsparł kwotą 100 000 zł Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp. z o. o. w Tychach, która została przeznaczona na niezbędnego sprzętu oraz środków sanitarnych chroniących lekarzy i pracowników medycznych.

To jednak nie koniec! Następnie została uruchomiona strona zbiórki w kryptowalutach i złotówkach. Dzięki hojności społeczności kryptowalut w Polsce udało się przekroczyć zakładany cel zbiórki o ponad 20 000 zł. Po podliczeniu wpłat w złotówkach oraz po bez prowizyjnym przewalutowaniu datków w kryptowalutach zbiórka zakończyła się z kwotą 70 062,69 PLN.

Na co wydane zostaną te środki?

“Pierwsza część środków w wysokości 10 000 PLN została przekazana Polskiemu Towarzystwu Ratowników Medycznych w Tychach na zakup namiotu medycznego, który posłuży jako punkt medyczny lub szpital polowy dla pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez Sp. z o.o. w Tychach.

Druga transza w kwocie nieco ponad 60 000 PLN została przeznaczona na wyposażenie stanowiska do resuscytacji i badania noworodków placówki SP ZOZ Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie, a dokładnie tamtejszego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Sprzęt ten umożliwi szybszy powrót do zdrowia dzieciom, które już w tym momencie potrzebują pomocy w leczeniu koronawirusa, ale również noworodkom i matkom, u których zdiagnozowano COVID-19. Stanowisko do resuscytacji oraz badania noworodków pozwoli na natychmiastową walkę z powikłaniami u najmłodszych pacjentów”

– tłumaczy giełda.

Zbiórkę silnie wsparła społeczność kryptowalut, organizacje i portale.

BitBay czyni dobro

To nie pierwsza taka akcja giełdy. W grudniu 2019 r. BitBay zebrał zaś 5 000 zł na dom dziecka „Tęcza” w Katowicach w ramach swojej świątecznej zbiórki. Przez ponad 5 lat swojej działalności giełda przeprowadziła zaś siedem akcji charytatywnych (obecna jest już ósmą!) i dzięki zaangażowaniu społeczności kryptowalut przekazała na słuszne cele w sumie ponad 170 000 PLN. Każda z akcji była hojnie wspierana również przez samą giełdę i jej pracowników. Jakie efekty przyniesie obecna zbiórka? Przekonamy się o tym już niebawem.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 684,15 USD3,92%
Ethereum logo
EthereumETH
3153,20 USD2,81%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,04%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
579,05 USD0,86%
Solana logo
SolanaSOL
180,31 USD6,37%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,00%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3151,11 USD2,81%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD3,06%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,52 USD2,61%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD2,93%