Giełdy kryptowalut

BitBay Pay – dlaczego przedsiębiorcy powinni zainteresować się tą usługą?

Dziś BitBay to już nie tylko giełda, ale cała gama usług dedykowanych rynkowi kryptowalut. Jedną z nich jest BitBay Pay. […]

Data publikacji: 13 sierpnia 2019

bitbay

Dziś BitBay to już nie tylko giełda, ale cała gama usług dedykowanych rynkowi kryptowalut. Jedną z nich jest BitBay Pay. Czym jest i dlaczego przedsiębiorcy powinni zainteresować się wdrożeniem tego narzędzia w swoim biznesie? O tym opowiemy w tym tekście.

BitBay Pay – co to jest?

BitBay Pay jest licencjonowanym operatorem płatności kryptowalut, umożliwiającym swoim użytkownikom przyjmowanie płatności w Bitcoinie oraz 9 innych kryptowalutach poprzez specjalną bramkę płatności. Zgodnie ze słowami giełdy, wszystko odbywa się „szybko, łatwo i bezpiecznie”. Popularnośc tego rozwiązania wciąż rośnie i aktualnie obsługiwanych jest ponad 50 000 transakcji dziennie.

Dlaczego BitBay Pay to dobre narzędzie dla przedsiębiorców?

Płatności kryptowalutowe zyskują na popularności wraz z rozwojem całego rynku cyfrowych walut. Rośnie liczba bitomatów, coraz więcej osób chce płacić za usługi czy produkty w BTC, ETH, LTC czy jakiejkolwiek wymarzonej blockchainowej walucie. Dochodzi nawet do tego, że coraz częściej także państwa pozwalają swoim obywatelom opłacać podatki za pomocą kryptowalut. Może już w przyszłym roku na rynku pojawi się LibraCoin Facebooka, a w ślad za nią cyfrowe waluty innych korporacji.

Dlaczego o tym piszemy? Otóż na rynku wygrywają najczęściej ci, którzy jako pierwsi dostrzegają potencjał nowych technologii. Może w latach 90. posiadanie własnej strony internetowej było uznawane za fanaberię danego przedsiębiorcy, ale dziś jest to standardem. Możliwe, że podobny scenariusz powtórzy się w przypadku płatności kryptowalutami.

Zdajemy sobie sprawę z pewnych ograniczeń i ryzyk, jakie są związane z przyjmowaniem krypto-płatności. W końcu kurs BTC i altcoinów jest zmienny i możliwe, że gdy sprzedamy klientowi np. kawę za 10 zł, w efekcie załamania kursu po paru minutach otrzymamy tylko 9 zł. Twórcy BitBay Pay znaleźli na to rozwiązanie.

Aby uniknąć opisanej powyżej sytuacji, płatność może być natychmiast przewalutowana na waluty fiat takie jak PLN, EUR lub USD. Jest to możliwe dzięki zintegrowaniu usługi z giełdą BitBay, co z kolei umożliwia szybkie i bezpłatne transfery środków.

„Obecnie współpracujemy z operatorami płatności, marketplace’ami, platformami sklepowymi, kantorami i mniejszymi klientami w modelu B2B i B2C. Dla takich partnerów mamy sprawdzone rozwiązanie, które zbiera pozytywne opinie na rynku”

– powiedział nam w wywiadzie CEO BitBay Pay Patryk Kadlec.

Czas to pieniądz

Samo wpisanie się w rodzący się nowy trend to nie wszystko. W biznesie liczy się czas (powiedzenie „czas to pieniądz” nie wzięło się znikąd”). Wykorzystując kryptowaluty w płatnościach czy też transakcjach transgranicznych możemy mocno skrócić ich czas raptem do kilku minut. Ponadto pamiętajmy o obniżeniu wysokich prowizji, które nakładają dziś banki i operatorzy płatności.

„Dzięki naszemu rozwiązaniu nie trzeba martwić się wahaniami kursów, a sama bramka płatności gwarantuje stały kurs transakcji przez 15 minut. Na tej samej zasadzie działa nasza aplikacja POS do płatności stacjonarnych dostępna na urządzenia mobilne oparte na Androidzie lub iOSie. Dodatkowo sama obsługa aplikacji jest prosta i intuicyjna. Wszystkie zebrane środki nasz użytkownik może wypłacić przelewem bankowym, wypłacić w placówce poczty lub poprzez jeden z bankomatów sieci Euronet”

– podsumowuje Patryk Kadlec

Jak widać, BitBay Pay gwarantuje wiele udogodnień i oszczędności dla przedsiębiorców. Dlatego w pełni polecamy to kolejne narzędzie z rodziny BitBay. Więcej informacji o usłudze znajdziecie tutaj.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion