BitBay otrzymuje skonsolidowaną licencję od estońskiego regulatora

2020-10-15 Komunikat prasowy Wiadomości

Estoński regulator pozbawia licencji ponad 1000 podmiotów z branży kryptowalut. Jak się jednak okazuje, BitBay otrzymuje skonsolidowaną licencję. Firma ma […]

Estoński regulator pozbawia licencji ponad 1000 podmiotów z branży kryptowalut. Jak się jednak okazuje, BitBay otrzymuje skonsolidowaną licencję. Firma ma też i inne plany dot. rozwoju, o których dziś opowie Sylwester Suszek.

BitBay z licencją

psb bitbayWejście w życie nowych przepisów w zakresie otrzymania estońskiej licencji przez podmioty z branży kryptowalut spowodowało odebranie takich uprawnień ponad 1000 firmom. Jedynie 198 z 1447 spółek utrzymało licencję.

BitBay, jako jedyna giełda umożliwiająca wymianę kryptowalut na waluty fiat, spełniła nowe warunki licencyjne. Platforma została poddana szeregowi drobiazgowych audytów i otrzymała tym samym prawo do posługiwania się skonsolidowaną licencją „Providing a virtual currency service”.

Zmiany w procedurze otrzymywania licencji wprowadziła nowelizacja estońskiej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu z dnia 10 marca 2020. Ustawa nałożyła nowe regulacje na licencjonowane spółki świadczące usługi związane z kryptowalutami, a tym:

1. Obowiązek posiadania kapitału zakładowego w wysokości co najmniej 12 000.00 EUR;
2. Obowiązek posiadania przez spółkę realnego, fizycznego biura oraz prowadzenia działalności spół-ki z terenu Estonii;
3. Obowiązek posiadania rachunku płatniczego uznanego przez prawo Estonii;
4. Obowiązek posiadania statusu rezydenta Estonii w stosunku do członka zarządu spółki.
5. Obowiązek zmiany procedury KYC/AML przystosowanej do nowych regulacji oraz wdrożenie syste-mu weryfikacji video w przypadkach wymaganych przepisami prawa.

Jak informuje firma, „otrzymując skonsolidowana licencję, giełda BitBay uzyskała potwierdzenie stabilności prawnej ramach swojej działalności w Estonii. Regulator Estoński potwierdził zgodność procedur AML i KYC wykonywa-nych przez BitBay. Użytkownicy platformy mogą czuć się bezpiecznie i już wypatrywać kolejnych nowości na giełdzie.”

Plany na przyszłość, czyli zadaj pytanie Sylwestrowi Suszkowi

BitBay nadal kontynuuje swoją politykę przejrzystości względem klientów. O planach rozwoju platformy, a także o samej procedurze licencyjnej opowie podczas krótkiego LIVE CEO giełdy, Sylwester Suszek. Wirtualne spotkanie z użytkownikami platformy odbędzie się 15 października o godzinie 20:00 za pośrednictwem Facebooka oraz kanału YouTube. W trakcie LIVE prezes giełdy podsumuje również ostatnią przerwę w dostępności platformy.

Link do LIVE na Facebooku 

Link do LIVE na YouTube 

Tagi
bitbay estonia licencja

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.