Giełdy kryptowalut

Binance wprowadza kontrakty terminowe na Bitcoina z kwartalnym terminem wygaśnięcia

Binance, światowy lider na rynku kryptowalutowym, uruchomił swój pierwszy kontrakt terminowy z kwartalną datą wygaśnięcia. Kontrakt ten jest już dostępny […]

Data publikacji: 11 czerwca 2020

bitbay

Binance, światowy lider na rynku kryptowalutowym, uruchomił swój pierwszy kontrakt terminowy z kwartalną datą wygaśnięcia. Kontrakt ten jest już dostępny na jego platformie do handlu instrumentami pochodnymi – Binance Futures.

Kwartalny kontrakt terminowy BTC/USD na giełdzie Binance

Binance oficjalnie wprowadziło swój pierwszy kryptowalutowy kontrakt terminowy, który ma ustaloną datę wygaśnięcia. Jest to kwartalny kontrakt terminowy BTCUSD, który umożliwia inwestorom ustawienie dźwigni do 125x.

Użytkownicy Binance mogą kontrolować swoje saldo, rozdzielając je na wszystkie swoje otwarte pozycje lub ustawiając indywidualne limity dla każdej z nich. Mogą oni również wybrać utrzymanie jednego kierunku (tj. pozycji długiej lub krótkiej) albo obu kierunków jednocześnie w celu zabezpieczenia swojej inwestycji. Te modyfikacje zapewniają użytkownikom większą elastyczność w sposobie handlu.

Nowy sposób inwestycji jest już dostępny na Binance Futures – platformie handlu instrumentami pochodnymi giełdy Binance. Premiera w wersji mobilnej będzie miała miejsce „w późniejszym terminie”.

„Kontrakt jest rozliczany w BTC i wygasa w ostatni piątek danego okresu trzech miesięcy. Kwartalny kontrakt terminowy BTCUSD jest oznaczony jako „BTCUSD Quarterly 0925″, co oznacza, że termin wygaśnięcia przypada na datę 25 września 2020 roku”.

– napisano w ogłoszeniu.

Dodatkowo użytkownicy przez 30 dni nie zapłacą prowizji typu Maker, a prowizja typu Taker wyniesie zaledwie 0.02%. Promocja obowiązuje od 11 czerwca do 10 lipca.

Główną różnicą pomiędzy nowym kontraktem a kontraktami bezterminowymi, które były już wcześniej dostępne w Binance Futures, jest wstępnie ustalona data wygaśnięcia.

Intrumenty pochodne bitcoina zyskują popularność

Rynek instrumentów pochodnych bitcoina znalazł się w centrum uwagi i coraz więcej giełd oferuje różne produkty finansowe związane z najstarszą kryptowalutą. Według miesięcznego raportu handlowego Binance Futures, tylko na ich platformie wolumen handlu na kontraktach rośnie od czterech kolejnych miesięcy.

W maju, wyniósł on 137 mld dolarów, czyli o 37% więcej niż w kwietniu. Po halvingu zaczął jednak spadać,  ponieważ cena bitcoina skonsolidowała się w stosunkowo wąskim przedziale. Jednocześnie wzrosło zainteresowanie kryptowalutą, co sugerowało, że w tym czasie uczestnicy rynku spodziewali się większej zmienności.

Mimo to, po ostatnim halvingu, najstarsza kryptowaluta osiągnęła bardzo dobre wyniki. Jej cena wzrosła z około 8850 dolarów do poziomu 9800 dolarów, co oznacza wzrost o około 10,7%.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion