za
coindeal futurenet

Oświadczenie CoinDeal o rzekomych powiązaniach z FutureNet

Binance Launchpool

W ostatnim czasie, m.in. za sprawą artykułu opublikowanego w serwisie beincrypto.pl, rozpoczęła się dyskusja na temat rzekomych powiązań giełdy CoinDeal z firmą Futurenet. Zapytaliśmy o to właścicieli giełdy, po czym otrzymaliśmy oświadczenie następującej treści:

Zdecydowaliśmy się o podjęciu kroków prawnych względem firmy Chainalysis za artykuł, który został przez nich opublikowany. Niestety jest to raport o bardzo niskiej jakości, stworzony najprawdopodobniej przez początkującego analityka, zawierający nieprawdziwe informacje.

Najbardziej oczywiste błędy w nim to sugerowanie powiązań między firmami na podstawie tego samego rejestratora domen – Key Systems LLC (gdzie posiada on 16.63% udziału rynku! Co więcej domenę coindeal.com kupiliśmy na aukcji właśnie tam, bo tam była taka opcja dostępna), tym bardziej, że używamy faktycznie kilku, a za to jakich używają niezwiązane z nami osoby nie odpowiadamy.

Niepoważne jest też sugerowanie, że jesteśmy wspólnikami z Panem D. Ż. tylko i wyłącznie (!) na podstawie tego, że skorzystał z naszego programu afiliacyjnego, podczas gdy w ten sam sposób promuje on naszą konkurencję. My tego pana nawet nie znamy, zakładanie customowych domen innych niż oficjalna domena firmy przez afiliantów jest częstą praktyką wśród afiliantów, możemy z tym walczyć, ale szczerze mówiąc jest to równie trudne jak usuwanie fałszywych facebooków (których również jest wiele i mimo raportowania, nie znikają). Nie mamy świadomości, ile takich domen istnieje i do kogo należą, bo nie śledzimy tego.

Raport podaje fakty, jak to, że Bitcoinapi (obecnie Paycoiner), BuyCoinnow i Coindeal posiadają wspólnych właścicieli, więc oczywiście się wspierają i korzystają ze swoich usług, co absolutnie nie jest tajemnicą i jest ujawnione na stronach tych firm. Jednak bzdurą jest to, że Bitbay działa pod naszym parasolem (szczerze się rozbawiliśmy), czy też informacja, że prowadzimy Coincasso. To są takie bzdury, że naprawdę ciężko to w ogóle komentować.

Faktem jest, że jednym z naszych dużych klientów był FN, nie jest to także żadna tajemnica. Chainalysis nie wspomniał jednak, że FN był obsługiwany wcześniej przez 2 inne firmy i skorzystał z naszej oferty ze względów komercyjnych – prowizja była około 10% mniejsza niż u konkurencji. Chainalysis nic nie wie na temat temat pozostałych klientów firmy Bitcoinapi/Paycoiner, dlatego, że każdy klient posiada indywidualną pulę adresów, co oznacza, że wychodząc od jednej wpłaty na FN, co też zrobił Chainalysis, widać tylko tego jednego klienta. W żadnym miejscu środki od wielu klientów nie są łączone. Trudno, aby analizując środki jednego klienta nie stwierdzić, że 100% z nich do niego należy. Gdyby analityk poświęcił więcej czasu, może by to zauważył.
Trzeba dodać także, że artykuł na stronie “Be in Crypto” jest nierzetelny. Pojawiają się w nim nieprawidłowe informacje, jak choćby podanie rozpoczęcia działalności przez BitcoinAPI na rok 2015, choć faktycznie odbyło się to w roku 2018. Można więc poddać w wątpliwość wiarygodność znajdującego się na ten stronie artykułu.

Pozostawiamy temat pod rozwagę i jednocześnie zachęcamy do dokładnej weryfikacji wszelkich przeczytanych informacji.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
67 959,56 USD-2,95%
Ethereum logo
EthereumETH
3838,45 USD-2,35%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
599,90 USD-1,63%
Solana logo
SolanaSOL
167,62 USD-1,84%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3837,02 USD-2,42%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,00%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,78%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,47 USD0,60%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-3,53%