za

Binance ogłosiło, jak zareaguje na The Merge

Binance – największa na świecie giełda kryptowalut – opublikowała właśnie oświadczenie wyjaśniające, w jaki sposób zapewni swoim klientom płynne przejście na Ethereum oparte na Proof-of-Stake (PoS).

Binance przygotowuje się do The Merge

Zgodnie z czwartkowym oświadczeniem firmy, istnieją „dwa prawdopodobne scenariusze”, które mogą wystąpić podczas The Merge, czyli przechodzenia Ethereum na nowy algorytm emisji coinów – PoS. Pierwszy zakłada, że dojdzie po prostu do przejścia na nowy algorytm i cały proces zakończy się sukcesem. To najprostsze dla giełdy rozwiązanie. Jest jednak i alternatywa. Ethereum może podzielić się na „dwa konkurujące łańcuchy i wtedy powstanie nowa kryptowaluta. Binance przyzna wtedy łańcuchowi Ethereum opartemu na PoS już istniejący symbol ETH. Dojdzie do tego nowy coin, który klienci będą mogli wypłacić z platformy na swoje portfele. Binance nie umożliwi jednak handlu nową kryptowalutą. Wcześniej będzie chciało przyjrzeć się projektowi – tak jak robi to w przypadku innych coinów.

Do rewolucji w sieci przygotowuje się również Coinbase. Giełda, jak podała, będzie musiała tymczasowo zawieszać niektóre depozyty i wypłaty tokenów, gdy deweloperzy sieci Ethereum będą wprowadzać The Merge w życie.

– Chociaż oczekuje się, że The Merge będzie bezproblemowe z perspektywy użytkownika, ten przestój pozwala nam zapewnić, że The Merge zostało pomyślnie odzwierciedlone przez nasze systemyprzekazał Armin Rezaiean-Asel, menedżer ds. produktu Coinbase.

binance the merge

Możliwy fork PoW

Skąd jednak obawa (lub w oczach niektórych – nadzieja), że może powstać nowa kryptowaluta? To efekt działań części górników Ethereum, w tym Chandlera Guo, którzy chcą przeprowadzić hard fork Ethereum, który zachowa mechanizm PoW w sieci. To o tyle dziwne, że górnicy mogą z łatwością zacząć kopać Ethereum Classic, a nie tworzyć nowego coina. Można więc zasugerować, że chodzi im tylko o szybki zysk oparty na emisji nowej kryptowaluty.

BitMEX umożliwiło już nawet lewarowaną ekspozycję na potencjalną nową kryptowalutę – ETHPOW. Z kolei Tether, jak i Circle – najwięksi emitenci stablecoinów na rynku – potwierdzili, że po fuzji będą opierać się wyłącznie na Ethereum opartym na PoS. Ethermine przekazało zaś, że po The Merge przestaje kopać ETH za pomocą PoW.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.