za
ceo binance cz

Binance Coin (BNB) wchodzi do TOP 3 kryptowalut

1,5% dla maluszka

Binance Coin (BNB), kryptowaluta wyemitowana przez największą na świecie giełdę Binance, osiągnęła ważny historyczny kamień milowy. Token po raz pierwszy w historii stał się trzecią największą monetą pod względem kapitalizacji rynkowej.

Binance w TOP 3

W momencie pisania tego tekstu, kapitalizacja rynkowa BNB wynosi 38 miliardów dolarów. Według Coingecko, kryptowaluta wyprzedziła największego stablecoina – Tethera (USDT) o około 5 miliardów dolarów. Binance Coin kosztuje teraz 257 dolarów, co oznacza wzrost o 47% w ciągu ostatnich 24 godzin i 107% w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Wraz z przyspieszonym wzrostem kapitalizacji rynkowej, BNB również odnotował znaczny skok dziennego wolumenu. Średni dzienny wolumen handlu Binance Coina osiągnął nowy rekord wszech czasów na poziomie 14 miliardów dolarów. Wczoraj było to zaledwie 9 mld USD.

Wejście Binance Coin do pierwszej trójki monet pod względem kapitalizacji rynkowej następuje po ogromnym rajdzie. BNB odnotował wczoraj ogromny skok, przebijając XRP i stając się szóstą największą monetą. Dalsze wzrosty były tylko kwestią czasu. BNB pokazał pazur i wyprzedził także DOT, ADA i Tether. Teraz znajduje się na trzeciej pozycji, a jego konkurenci to BTC i ETH.

Sukces Pancakeswap i BSC

Skok BNB jest spowodowany sukcesem zdecentralizowanej giełdy opartej na Binance Smart Chainie – PancakeSwap. Ta zdecentralizowana platforma w ostatnich tygodniach odnotowała paraboliczny wzrost, wyprzedzając wczoraj Uniswap pod względem wolumenu. W chwili pisania tego tekstu, średni dzienny wolumen PancakeSwap wynosi 1,6 miliarda dolarów, w porównaniu do 1,2 miliarda dolarów w przypadku Uniswap.

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, zauważył, że BNB ustanawia nowe rekordy wszech czasów nie tylko w kategoriach fiat, ale także w odniesieniu do największej na świecie kryptowaluty.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności