za
Od teraz za naukę na Bentley University studenci zapłacą w kryptowalutach

Od teraz za naukę na Bentley University studenci mogą płacić w kryptowalutach

Bentley University to prywatna uczelnia rachunkowości i finansów z siedzibą w Waltham w stanie Massachusetts. Od teraz jej studenci mogą płacić czesne na naukę w kryptowalutach. Prezes uniwersytetu – E. LaBrent Chrite – podkreśla, że ich szkoła „jest w czołówce kształtowania liderów biznesu”. Ponadto oznajmił, że ich wydział „jest dumny z przyjęcia” w praktyce technologii, o której wiedza jest wykładana na zajęciach.

Od teraz za naukę na Bentley University studenci zapłacą w kryptowalutach

Coinbase wspiera Bentley University

Redakcja uczelni poinformowała, że placówka Bentley University nawiązała współpracę z giełdą kryptowalut Coinbase. Celem tego partnerstwa jest umożliwienie studentom oraz ich rodzinom płacenia czesnego za pomocą kryptowalut.

Od teraz uczelnia będzie akceptować płatności za naukę w trzech kryptowalutach – bitcoinie (BTC), etherze ( ETH ) oraz stablecoinie USDC. Prezes Bentley poinformował, że licząca sobie już 105 lat działalności szkoła postanowiła zastosować technologię, która ma szansę całkowicie zmienić tradycyjny system finansowy:

Uniwersytet Bentley jest liderem w przygotowywaniu gigantów biznesu z umiejętnościami i wiedzą, aby odnieść sukces w zmieniającej się gospodarce światowej. Jesteśmy dumni, że możemy korzystać z tej technologii, o której uczą się nasi studenci, która wkrótce zmieni globalny krajobraz biznesowy, którego mogą stać się częścią

– przekazał w swoim oświadczeniu.

Coraz więcej uczelni akceptuje kryptowaluty

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy uczelnia wyższa honoruje kryptowaluty jako formę płatności za edukację.

Uniwersytety na całym świecie zaczynają pokładać zaufanie w cyfrowych aktywach i akceptować czesne w tej postaci. Są to m.in. University of Cumbria w Carlisle (Anglia), Financial Business School w Paryżu, Innovation and Entrepreneurship Business School w Hiszpanii oraz Lucerne University of Applied Sciences w Szwajcarii.

W Stanach Zjednoczonych poza Bentley University w Massachusetts, w kryptowalutach za edukację zapłaci się na King’s College w Wilkes-Barre w Pensylwanii (płatność jak na razie tylko bitcoinem) oraz na University of Pennsylvania i Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley (UC Berkeley).

Adopcja kryptowalut przez uczelnie wyższe w Stanach Zjednoczonych jest bardzo dobrą informacją, bowiem studia w tym kraju należą do jednych z najdroższych na świecie. Dzięki bitcoinowi i innym cyfrowym aktywom wiele rodzin będzie mogło pozwolić sobie na wysłanie swoich dzieci na studia.

Kto wie, może w niedalekiej przyszłości i polskie uczelnie zaczną akceptować czesne w postaci cyfrowych aktywów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności