za
banki argentyna kryptowaluty

Dwa największe banki Argentyny umożliwiają zakup bitcoinów, etherów, USDC i XRP

Binance Launchpool

Największe dwa banki w Argentynie umożliwiają od teraz handel kryptowalutami.

Dwa czołowe banki Argentyny umożliwiają zakup kryptowalut

Największe prywatne banki w Argentynie, Banco Galicia i Brubank, ogłosiły, że pozwolą klientom dokonywać zakupów kryptowalut. O sprawie 2 maja poinformował Bloomberg. Wiadomo też, że aż 60% respondentów ankiety w Argentynie poprosiło o większy dostęp do kryptowalut, co zapewne pozytywnie wpłynęło na decyzje obu banków o otwarciu się na handel cyfrowymi aktywami.

Wiadomo, że Banco Galicia umożliwia zakup bitcoinów (BTC), etherów (ETH), USDC i XRP.

Dodajmy, że Argentyna może pochwalić się aż szóstym najwyższym wskaźnikiem adopcji kryptowalut na świecie. Szacuje się, że do 2021 r. 21% Argentyńczyków używało lub posiadało cyfrowe waluty.

Umożliwienie klientom banków zakupu bitcoinów i innych kryptowalut może pomóc Argentyńczykom zniwelować rosnącą w kraju inflację. Najnowsze dane narzędzia służącego do śledzenia danych ekonomicznych, Trading Economics, mówią, że stopa inflacji w Argentynie w kwietniu wyniosła aż 55%. Zwolennicy kryptowalut twierdzą zaś, że niedobór i decentralizacja bitcoina czynią z niego idealne zabezpieczenie przed inflacją.

banki argentyna kryptowaluty

Bitcoin na froncie walki z inflacją

Dodajmy, że w zeszłym miesiącu miasto Sorradino w Argentynie kupiło koparki do kopania BTC. Władze chcą użyć miningu jako sposobu na zarabianie bitcoinów w celu walki z inflacją. Dochody z kopania szacowano nawet na kilkaset dolarów miesięcznie.

Biorąc pod uwagę wysoki wskaźnik adopcji, burmistrz stolicy Argentyny, Buenos Aires, Horacio Rodriguez Larreta, ogłosił też pod koniec ubiegłego miesiąca, że miasto zacznie akceptować kryptowaluty jako formę zapłaty za publiczne usługi. Miasto planuje również uruchomienie platformy cyfrowej identyfikacji (DID) opartej na blockchainie dla swoich mieszkańców.

Jednak Argentyna nie jest największym krajem w Ameryce Południowej, który poczynił gigantyczne postępy dzięki adopcji kryptowalut. Senat Brazylii ostatecznie zatwierdził ustawę „Bitcoin Law”, co miało miejsce 26 kwietnia. Ta może pomóc w stworzeniu bardzo potrzebnych rynkowi ram regulacyjnych. Teraz projekt nowego prawa trafi na biurko prezydenta Jaira Bolsinaro. Głowa państwa może ustawę podpisać lub ją zawetować. Zapewne zrobi to pierwsze.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności