za

Bank w Rosji przyznał pożyczkę zabezpieczoną kryptowalutą

2020-08-19
Wiadomości
Binance Launchpool

Expobank, bank komercyjny w Rosji, wyemitował pierwszą w historii tego kraju pożyczkę zabezpieczoną kryptowalutą.

Według raportu lokalnej agencji informacyjnej Kommersant z 19 sierpnia Expobank udzielił kredytu poprzez wydanie indywidualnej pożyczki bankowej zasilanej tokenami Waves (WAVES).

Prezes i założyciel Waves, Aleksander Iwanow, potwierdził tę informację, zauważając, że pożyczka wykorzystała tokeny Waves jako zabezpieczenie.

Nowa pożyczka została udzielona lokalnemu przedsiębiorcy Michaiłowi Uspieńskiemu na początku tego tygodnia. Biznesmen powiedział, że jest zobowiązany do dalszego korzystania z tokenów Waves i nie planuje ich sprzedawać. Według danych token Waves można kupić za około 4$. Oznacza to spadek o ponad 5% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Niepewności prawne w Rosji

Niektórzy eksperci prawni są przekonani, że nowy rodzaj pożyczki może potencjalnie zostać uznany przez rosyjskie prawo. Nadal jednak istnieje duża niepewność, gdyż kryptowaluty nie zrzeszają wielu sympatyków wśród władz rosyjskich.

Kirill Nikitin, prawnik w kancelarii Vegas Lex przyznał, że obieg cyfrowych aktywów w Rosji nadal wiąże się z dużą dozą niepewności prawnej. W istocie nadal nie wiadomo, jaki rodzaj transakcji kryptowalutowej jest legalny, a jaki jest zabroniony.

Jest to związane z niedawno uchwalonym w Rosji prawem kryptowlutowym, które zakazuje płatności za pomocą aktyw cyfrowych. Większa jasność regulacyjna pojawi się w ramach innego projektu ustawy, który ma zostać przyjęty pod koniec 2020 roku.

Niektórzy eksperci prawni są pewni, że tokeny Waves mogą być legalnie wykorzystywane w Rosji, ponieważ nie stanowią one narzędzia płatniczego. Jurij Brisow, lokalny prawnik, który doradzał w sprawie kredytu bankowego zasilanego przez Waves, powiedział, że Waves są absolutnie legalne w Rosji.

Nie ma żadnych ograniczeń w obiegu tokenów niesłużących jako środki płatnicze w naszym kraju“.

– powiedział Brisow.

To nie pierwsza współpraca Wales z rządem rosyjskim

Waves jest ściśle związany z wydarzeniami związanymi z blockchain w Rosji. W kwietniu 2020 roku rosyjskie Ministerstwo Komunikacji dodało Waves Enterprise do ujednoliconego rejestru rosyjskiego oprogramowania dla komputerów i baz danych. Wcześniej lokalny operator krajowej sieci energetycznej testował rozwiązanie blokchainowe Waves dla płatności w sektorze detalicznym energii elektrycznej.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 091,53 USD-2,77%
Ethereum logo
EthereumETH
3841,40 USD-2,29%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
600,33 USD-1,58%
Solana logo
SolanaSOL
167,68 USD-1,92%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3839,65 USD-2,37%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,01%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,71%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,47 USD0,71%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-3,63%