Bank of China tworzy portfel na cyfrowego juana

Pozostałe Wiadomości chiny flaga

Bank of China testuje biometryczny portfel sprzętowy w postaci karty. Aplikacja ma zostać wykorzystana pod kątem cyfrowych płatności wyrażonych w […]

bitbay zonda

Bank of China testuje biometryczny portfel sprzętowy w postaci karty. Aplikacja ma zostać wykorzystana pod kątem cyfrowych płatności wyrażonych w e-juanach. To jednak nie wszystko. System rozbudowano też o inne funkcje, dot. np. służby zdrowia.

Bank of China tworzy portfel na e-juana

Chińskie testy dot. cyfrowego juana nadal nabierają tempa. Według agencji informacyjnej Xinhua, Postal Savings Bank of China stworzył już prototyp biometrycznego portfelu sprzętowego na potrzeby projektu.

Biometryczny portfel sprzętowy umożliwia łatwą weryfikację tożsamości użytkowników za pomocą czytników linii papilarnych.

Obecnie konsumenci biorący udział w badaniach dot. CBDC w Pekinie mogą również korzystać z nowego, testowanego systemu, aby uzyskać dostęp do usług opieki zdrowotnej.

Postal Savings Bank of China potwierdziło już też, że portfel sprzętowy, który wciąż znajduje się na etapie testów, został zaprojektowany w celu zapewnienia łatwiejszego dostępu do CBDC i usług zdrowotnych, zwłaszcza osobom starszym bez konieczności korzystania ze smartfonów.

Dzięki tej karcie o wiele wygodniej jest wchodzić do miejsc publicznych i wychodzić z nich, a płacić można za pomocą jednego ruchu. Jest to szczególnie odpowiednie dla osób starszych, które mają trudności z używaniem smartfonów – dodali eksperci banku.

Jak wcześniej informowały media, Postal Savings Bank of China po raz pierwszy zaczął opracowywać fizyczne karty portfelowe w styczniu.

Nowa karta biometryczna jest kolejnym elementem rosnącej listy portfeli sprzętowych, które będą dedykowane cyfrowemu juanowi. Parę dni temu oddział Banku Rolnego Chin w Xiong’an opracował również swój portfel sprzętowy, który ma pomóc płacić konsumentom za pomocą cyfrowego juana.

CBDC w Chinach

Wiele wskazuje na to, że cyfrowy juan będzie pierwszym systemem CBDC, który zostanie stworzony przez światowe mocarstwo. Możliwe, że Chińczycy będą mogli płacić e-juanem już w tym roku.

Warto dodać, że oprócz tworzenia portfeli sprzętowych Bank Rolniczy Chin uruchomił również program pilotażowy bankomatów, umożliwiający obywatelom wymianę gotówki na cyfrowe juany.

Kilka władz miejskich wykorzystało również systemy aidropów i loterie jako sposoby na wczesne wprowadzenie płatności elektronicznych w walucie cyfrowej na rynek.

Bank of China juan

Tagi
Bank of china cbdc juan

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.