bancoagricola

Bancoagricola, bank w Salwadorze, uruchamia kryptowalutowe usługi

Bitcoin

Bancoagricola to bank w Salwadorze, który właśnie otworzył się na kryptowaluty. Włączył on do swojej oferty szeroką gamę usług związanych z bitcoinem. Wszystko to dzięki partnerstwu ze płatniczym start-upem – Flexa.

Bancoagricola otwiera się na kryptowaluty

Bancoagrícola to największa instytucja finansowa w kraju. Dziś jest też jednym z pierwszych banków, które wprowadzają u siebie rozwiązania technologiczne związane z bitcoinem.

Według oficjalnego komunikatu prasowego udostępnionego przez Flexa, współpraca obu podmiotów pozwoli Salwadorczykom korzystać z podstawowych usług bankowych związanych z kryptowalutą.

Startup wspomniał także, że Bancoagrícola uruchomi bitcoinowe pożyczki, karty kredytowe oraz usługi handlowe.

bancoagricola

Ustawa o bitcoinie

Ustawa o bitcoinie, wprowadzona przez prezydenta Bukele w czerwcu i przegłosowana przez parlament, wprowadziła w kraju małą rewolucję. Kryptowaluta jest dziś w Salwadorze pełnoprawnym środkiem płatniczym. W praktyce oznacza to, że każdy sprzedawca musi przyjąć BTC jako formą zapłaty.

Ponieważ jednak bitcoin działa poza strukturą bankową, rząd stworzył portfel Chivo i przesłał 30 dolarów w BTC wszystkim Salwadorczykom, którzy go pobrali. Portfel Chivo nie zależy bezpośrednio od żadnego banku i umożliwia natychmiastową oraz bezpłatną wymianę bitcoinów na dolary.

Jednak Bancoagrícola pójdzie, jak widać, o krok dalej wprowadzając bitcoinowe usługi finansowe. Partnerstwo oznacza też zaoferowanie kompatybilności bitcoina w punktach sprzedaży Bancoagrícola bez konieczności korzystania z portfela Chivo.

Bancoagrícola jest spółką zależną Bancolombia, wiodącego banku w Kolumbii. W tym kraju Bancolombia pracuje nad integracją z regulowaną amerykańską giełdą kryptowalut Gemini, aby oferować podobne usługi dzięki piaskownicy regulacyjnej, która działa od 2019 roku.

Jak podkreślają media, integracja z Flexą jest innowacją na skalę światową. Carlos Mauricio Novoa, COO Bancoagrícola, powiedział, że wszyscy w banku są podekscytowani perspektywami na przyszłość i mają nadzieję na dalsze ulepszanie swoich usług.

– Cieszymy się, że jesteśmy pierwszą instytucją finansową w Salwadorze, która umożliwia naszym klientom dostęp do bitcoinów w całym naszym pakiecie produktów finansowych i zwiększa integrację finansową. Flexa odegrała kluczową rolę w pomaganiu nam, jak priorytetyzować doświadczenia naszych klientów z wykorzystaniem bitcoina jako prawnego środka płatniczego w Salwadorze – stwierdził.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
adopcja bitcoina Bancoagricola bitcoin btc kryptowaluty

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.