Auta Tesla za BTC! Firma chce HODLować kryptowaluty do $100 000

Bitcoin Wiadomości

Dzięki imponującemu zachowaniu HODL-erów, Bitcoin (w trakcie bieżącego cyklu) nie powinien mieć problemu z osiągnięciem 100 tysięcy USD. No i […]

Dzięki imponującemu zachowaniu HODL-erów, Bitcoin (w trakcie bieżącego cyklu) nie powinien mieć problemu z osiągnięciem 100 tysięcy USD. No i najważniejsze – Musk to powiedział, teraz auta Tesla za BTC!

Auta Tesla za BTC – firma Muska nastawiona na HODL

Nawiązując do raportu Decentrader, który pojawił się w newsletterze Cointelegraph, analitycy (w tym Filbfilb, współpracownik Cointelegraph Markets) starali się zaprzeczyć tezie mówiącej, że bullrun BTC zaczyna spadać. Za ich optymizmem stoją dane pokazujące, że coraz więcej inwestorów HODL-uje BTC. Biorąc pod uwagę popularny wskaźnik „HODL Wave” widać, że istnieje mniejsza chęć do sprzedaży Bitcoinów w krótkim czasie po określonej cenie, co stanowi solidną podstawę do dalszego wzrostu.

Roczna „fala HODL” sugeruje, że Bitcoin powinien bez problemów osiągnąć poziom 100 tysięcy USD w ramach bieżącego cyklu. Im większa ilość Bitcoinów przechowywanych przez rok lub dłużej, tym mniej płynna będzie podażlub potencjalnapresja sprzedażowa. Zazwyczaj, jeśli 50% lub więcej BTC jest HODL-owanych, tym rynek byka pozostaje bardziej stabilny. Poniżej 50%, to już powód do niepokoju.

– podsumowuje Decentrader

Nawiązując do bullrunu z 2017 r., Cointelegraph zauważył, że ci którzy kupili BTC w dużej mierze utrzymali swoją pozycję, mimo osiągnięcia znaczących zysków.

Blokowanie podaży Bitcoina

Jak poinformował Cointelegraph, około 36% obecnie działającego BTC składa się z „młodszych” monet, które zmieniły swój adres w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Dane giełdowe wzmacniają pro HODL-owe nastawienie inwestorów. Ogólne środki spadają, w momencie gdy BTC/USD osiąga ATH.

Wydaje się, że nawet górnicy są coraz bardziej zainteresowani utrzymaniem swoich nagród BTC. Możemy to zauważyćw danych serwisu analitycznego Glassnode, które pokazują miesięczną zmianę w pozycjach netto górników, na dodatnią. Michael Saylor, CEO MicroStrategy, określił ich zachowanie jako „racjonalne”.

Za pociąg Tesli do kryptowalut odpowiada Elon Musk

Elon Musk, CEO Tesli, sprzyja byczym nastrojom. W środę na swoim oficjalnym koncie na Twitterze, ogłosił że Tesla będzie oferowała swoje produkty w zamian za Bitcoiny. Ponadto nie będzie konwertowała ich na tradycyjne waluty. Jedynym problemem na chwile obecną jest fakt, że możliwość ta przysługuje jedynie osobom zamieszkującym Stany Zjednoczone. Oczekuje się jednak, że kupujący z innych krajów otrzymają taką możliwość jeszcze w tym roku.

Według Bitcointreasuries.org, Tesla posiada obecnie około 48000 BTC., a liczba ta najpewniej wzrośnie, gdy pierwsi klienci skorzystają z usług Tesli.

Pamiętajmy, że Elon Musk od dłuższego czasu mocno wspiera kryptowalutowe szaleństwo. Poza działaniami w sferze biznesowej, przedsiębiorca lubi także wspominać o Bitcoinie i DOGE na Twitterze. Momenty te bardzo często wpływają na cenę kryptowalut. Ostatnim razem, gdy Elon Musk zmienił opis swojego konta na Twitterze na „Bitcoin”, cena najpopularniejszej kryptowaluty poszybowała o ponad 20% w ciągu zaledwie 24 godzin.

Open in Spotify

Jednak to nic w porównaniu z jego serią postów dotyczących DogeCoina. Musk nie tylko zachwalał żartobliwie memową kryptowalutę, ale także przyczynił się do wzrostu jej ceny o kilkanaście procent. Całość zbiegła się w czasie z aferą r/wallstreetbets. W jej efekcie DOGE wzrosło w bardzo krótkim czasie aż o 500%. Aktywność i działania miliardera zauważył amerykański SEC, który rzekomo ma zbadać, czy nie doszło pod tym kątem do nielegalnego manipulowania rynkiem.

Tagi
bitcoin Elon Musk tesla hodl tesla za btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.