za
Australia bitcoin

Australijski Senat proponuje regulacje przyjazne kryptowalutom

2021-10-24
Regulacje

W związku z rosnącym zainteresowaniem kryptowalutami na całym świecie, senacka komisja Australii zaleciła, aby kraj ten ustanowił korzystne regulacje dotyczące cyfrowych aktywów. Celem miałoby być promowanie rozwoju branży,

Wspieranie wzrostu kryptowalut

W raporcie opublikowanym przez Reutersa komisja stwierdziła, że proponowane przepisy powinny skupić się między innymi na udzielaniu ulg podatkowych na handel kryptowalutami i ustanowieniu systemu licencjonowania dla giełd. Zgodnie z zaleceniami zawartymi w dokumencie, nowe regulacje powinny zapewnić też jasność co do tego, jak należy kwalifikować różne kryptowaluty. To pozwoliłoby określić odpowiednie przepisy mające do nich zastosowanie. Proponowana jasność regulacyjna będzie również wpływać na decyzje banków przy blokowaniu kont klientów kryptowalutowych. Masowe zamykanie kont krypto inwestorów utrudniało bowiem rozwój branży.

Ponadto do rozporządzenia należy wprowadzić skuteczną zasadę opodatkowania kryptowalut. Wszystko po to, aby umożliwić inwestorom płacenie podatków od obrotu tą klasą aktywów, gdy odnotują oni jasno określony zysk kapitałowy. Senator Andrew Bragg zauważył, że dzięki jasnym regulacjom, australijscy traderzy będą mieli większą kontrolę nad swoimi finansami. Nie będą musieli już “bez końca” polegać na niepotrzebnych pośrednikach. Bragg dodał, że sugerowane kompleksowe przepisy pozwolą Australii konkurować z Wielką Brytanią, Singapurem i Stanami Zjednoczonymi.

Australia bitcoin

Australijski regulator popiera kryptowaluty

Na początku tego roku minister finansów Australii Jane Hume wezwała rząd do umożliwienia nowym inwestorom zdobycia ekspozycji na kryptowaluty poprzez nienakładanie ściślejszych regulacji. Według niej, wdrożenie surowszych ram prawnych mogłoby zahamować wzrost branży. Właśnie dlatego rząd musi wspierać swoich obywateli, ”aby byli oni wystarczająco rozsądni oraz aby sami ocenili, czy umieścić swoje ciężko zarobione pieniądze w aktywach o wyższym ryzyku”.

Niezależnie od ryzyka związanego z inwestycjami w kryptowaluty, które spowodowało, że Australijczycy stracili 25 milionów dolarów na rzecz oszustów w pierwszej połowie roku, Hume stwierdziła, że rząd nie powinien stać na drodze inwestorów, którzy chcą uzyskać ekspozycję na tę klasę aktywów.

Adopcja kryptowalut w Australii znacznie przyspieszyła w 2021 roku. Według finder.com.au, jedna szósta Australijczyków posiada obecnie kryptowaluty. Ich łączna wartość to 8 mld dolarów australijskich (6 mld USD).

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 854,50 USD-1,55%
Ethereum logo
EthereumETH
3485,39 USD-1,70%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,04%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
605,15 USD-1,98%
Solana logo
SolanaSOL
148,92 USD-3,38%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3484,33 USD-1,71%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,08%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-0,97%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-1,83%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,59 USD3,73%