Atari planuje przeprowadzić sprzedaż tokenów w przyszłym miesiącu

2020-10-02 Ciekawostki

Zgodnie z komunikatem prasowym opublikowanym na stronie Bitcoin.com, Atari planuje przeprowadzić długo planowaną sprzedaż tokenów w listopadzie tego roku. Nadchodzi […]

Zgodnie z komunikatem prasowym opublikowanym na stronie Bitcoin.com, Atari planuje przeprowadzić długo planowaną sprzedaż tokenów w listopadzie tego roku.

Nadchodzi IEO Atari

Atari planuje wydać kryptowalutę o nazwie Atari Token (ATRI) od 2018 roku. Token ten został zbudowany w oparciu o standard ERC-20 i jest przeznaczony do stosowania w aplikacjach hazardowych firmy.

Według dzisiejszego ogłoszenia, ATRI będzie sprzedawany podczas IEO w serwisie Bitcoin.com. Prezes firmy Fred Chesnais sugeruje, że sprzedaż zakończy się szybko, być może w kilka sekund lub godzin.

Inwestorzy, którzy wezmą udział w sprzedaży, będą mogli kupić ATRI za pomocą czterech innych kryptowalut: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum i Litecoin.

Tokena podczas IEO nie będą mogli kupić Amerykanie. Jednakże, po zakończeniu wstępnej sprzedaży, będzie on notowany na Bitcoin.com i innych giełdach. Wtedy będą go mogli zakupić wszyscy zainteresowani inwestorzy.

Póki co, Atari pozyskało dodatkowe 1,5 miliona dolarów dzięki prywatnej sprzedaży.

Czy token Atari odniesie sukces?

Firma nie jest już tym gigantem gier wideo, którym była kiedyś. W tym momencie Atari to niewiele więcej niż znak towarowy, który był już wielokrotnie sprzedawany. Za nadchodzące plany Atari dot. kasyna będzie odpowiedzialna zewnętrzna firma hazardowa, ICICB Group.

Krytycy porównują Atari do firmy Kodak, innego giganta, który próbował wprowadzić własną kryptowalutę, jednak ostatecznie mu się to nie udało.

Atari może mieć większe szanse niż Kodak, ponieważ internetowe kasyna są popularne zarówno w branży kryptowalut, jak i poza nią. Biorąc jednak pod uwagę, że firma nie uruchomiła jeszcze działającej strony internetowej kasyna, nie jest jasne, czy plany firmy mają jakąś realną perspektywę.

Należy zauważyć, że Atari ma również inne plany związane z kryptowalutami. Firma rozpoczęła współpracę z Litecoinem, aby umożliwić użytkownikom wydawanie LTC w swoim ekosystemie. Oprócz tego weszła w partnerstwo z Ultra Blockchain przy reedycji konsoli do gier VCS. Firma planuje również wydanie drugiego tokena o nazwie Pong Token.

Tagi
atari atri gry hazard

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.