Atak Hakerów na Cashaa. Skradziono 336 Bitcoinów (ok. 3,1 mln USD)

Wiadomości kucoin hack

W dniu 11 lipca hakerzy włamali się do wirtualnej platformy płatniczej Cashaa obsługującej klientów z Indii. Ich łupem padło 336 […]

bitbay zonda

W dniu 11 lipca hakerzy włamali się do wirtualnej platformy płatniczej Cashaa obsługującej klientów z Indii. Ich łupem padło 336 Bitcoinów (BTC) o wartości szacowanej na 3,1 miliona dolarów. Po ataku Cashaa na jeden dzień zablokowała możliwość dokonywania transakcji kryptowalutowych, aby dokładniej przyjrzeć się sprawie. Firma ogłosiła, że żaden użytkownik platformy nie ucierpiał z powodu kradzieży.

Cashaa to Brytyjski przyjazny kryptowalutom bank, współpracujący z Indyjskimi giełdami tradycyjnymi oraz kryptogiełdami.

Według oficjalnej wersji prywatny komputer należący do Menedżera transakcji OTC został zaatakowany złośliwym oprogramowaniem.

„Dnia 8 lipca 2020 roku, Menedżer zgłosił awarię firmowego laptopa i poprosił przełożonych o możliwość skorzystania z prywatnego sprzętu w celu utworzenia alternatywnych portfeli online. Platformy, na których zostały one utworzone to między innymi Blockchain.com oraz Huobi. Ze względu na dobro interesów naszych klientów zrobiliśmy wyjątek i pozwoliliśmy mu na to”.

– powiedział Kumar Gaurav, założyciel i dyrektor generalny Cashaa.

Według Cashaa w chwili, gdy komputer należący do pracownika połączył się z systemem umożliwiającym wymianę kryptowalut, hakerzy przejęli nad nim kontrolę i dokonali kradzieży. Po tym zdarzeniu urządzenie znalazło się w areszcie śledczym, a firma zawiesiła pracownika do czasu wyjaśnienia sprawy.

„Hakerzy przejęli kontrolę nad komputerem naszego pracownika z aktywnymi sesjami otwartymi w przeglądarce. Cyberprzestępcy stosowali różne techniki, w tym phishing, wirusy i inne ataki. Wciąż zastanawiamy się nad wszystkimi możliwymi metodami”.

– dodał Kumar Gaurav

Bank podjął już pierwsze kroki

Firma zgłosiła przestępstwo do wydziału ds. cyberprzestępczości w Delhi oraz udostępniła adres wirtualnego portfela Hakera głównym giełdom takim jak WazirX, Binance, CoinDCX, a także Bitbns i poprosiła o kontrolowanie wszelkich transakcji powiązanych z podanym adresem oraz o pomoc w schwytaniu sprawców.

Cashaa zwołała również zebranie zarządu aby omówić sposoby zapobiegania takim incydentom w przyszłości oraz przeanalizować możliwość pokrycia kosztów spowodowanych atakiem hakerskim. Bank wkrótce wyda oficjalne oświadczenie.

Tagi
atak hakerski cashaa hakerzy

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.