Figurka Ezio Auditore w przezroczystej kostce

Kup duszę Ezio Auditore z Assassin’s Creed… w formie NFT!

Ubisoft, czyli francuski gigant branży gier wideo podjął współpracę z Integral Reality Labs. Chce zaoferować fanom serii Assassin’s Creed niezwykły przedmiot kolekcjonerski, bazujący na NFT. Jest to kolejne podejście Ubisoftu do rynku NFT. Społeczność graczy jednak dość niechętnie postrzega ten pomysł, mimo popularności wirtualnych przedmiotów. Czy dusza Ezio Auditore zamknięta w NFT to zmieni?

Spersonalizowana figurka, którą możesz wydrukować w 3D

Społeczność graczy nie przyjęła zbyt ciepło rynku NFT, ale Ubisoft chce to zmienić. Francuzi nie zważają na poprzednie porażki i promują swoją najnowszą współpracę z Integral Reality Labs. W walce o przychylność fanów koncepcji NFT, zamierzają oni wykorzystać najbardziej rozpoznawalną postać z ich całego gamingowego dorobku, czyli asasyna Ezio Auditore.

Smart Collectibles z serii Assassin’s Creed ma nosić nazwę Digital Souls. Będą to przedmioty kolekcjonerskie w formie figurek, które zamknięte są w przezroczystej kostce. Każda taka kostka będzie posiadała czip NFC powiązany z produktem cyfrowym, który posłuży do identyfikacji. Kupno takiego NFT będzie możliwe za pośrednictwem sieci Polygon.

Każdy wybity NFT „Digital Soul” może zostać użyty do personalizacji figurki, którą następnie trzeba będzie wydrukować w drukarce 3D. Specjalnie powiązana aplikacja umożliwi wybór nie tylko pozy, ale także broni i stroju Ezio. NFT będą także podzielone na różne warianty rzadkości, co pozwoli na podnoszenie poziomu postaci. Właściciel takiej duszy Ezio w kostce będzie mógł cieszyć się swoim przedmiotem kolekcjonerskim zarówno w aplikacji, jak i w rzeczywistości.

Figurka Ezio Auditore NFT

Czy Ezio Auditore w formie NFT ma szanse na popularność?

Ubisoft miał już nieudaną próbę wejścia na rynek NFT, kiedy postanowił sprzedawać cyfrowe przedmiotu do gry Ghost Recon Breakpoint. Temat ten bardzo chłodno przyjęto w gamingowej społeczności, o czym świadczyły nie tylko reakcje na social mediach, ale także twarde dane. Na specjalnie powstałej do tego celu giełdzie Quartz sprzedano wówczas zaledwie 15 z ponad 3000 przedmiotów. To równowartość około 400 dolarów.

Trzeba przyznać, że dalsze działania w stronę popularyzacji NFT wśród graczy są dla Ubisoftu bardzo ryzykowne. Korporacja postawiła jednak na silną kartę, gdyż seria Assassin’s Creed jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych uniwersów w portfolio francuskiego giganta gamingu.

Czy gracze rzucą się na duszę Ezio Auditore w kostce NFT? Czas pokaże.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
branża gamingowa NFT
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.