za

Ari10 dołączyło do FinTech Poland

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Ari10 przekazało, że dołączyło do FinTech Poland. To ważna informacja nie tylko dla samej firmy, która stoi m.in. za kantorem Ari10 Exchange, ale całego rynku kryptowalut w naszym kraju.

Próba dialogu z rządem

Każdy, kto dostatecznie długo śledzi rozwój rynku blockchaina w Polsce, spotkał się na pewno z działalnością Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin czy Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii. Oba podmioty starały się rozmawiać z urzędnikami i politykami, by wspólnie przygotować rozsądne regulacje dot. kryptowalut.

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin zorganizowało m.in. pierwsze w tej części Europy konsultacje społeczne dot. blockchaina w parlamencie. Do tego jego eksperci pomagali posłom przy tworzeniu interpelacji poselskich dot. tematyki kryptowalut, a także brali udział w pracach KNF, których celem miało być uregulowanie rynku.

W podobnym kierunku starała się podążać Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii.

Zainteresowanie polskich polityków blockchainem nie było i nadal nie jest jednak nazbyt duże. W tym miejscu warto wyróżnić posłów Przemysława Koperskiego (Lewica), Mirosława Suchonia (kiedyś Nowoczesna, dziś Polska 2050) czy posłankę Mirosławę Nykiel (Platforma Obywatelska), którzy przygotowywali interpelacje dot. różnych aspektów związanych z kryptowalutamim.

Ari10 dołącza do FinTech Poland

Możliwe, że większy wpływ na rządzących będzie miało FinTech Poland, do którego dołączyło właśnie Ari10.

Z przyjemnością informujemy, że dołączyliśmy do FinTech Poland, niezależnego think tanku specjalizującego się w finansach cyfrowych!

Przynależność do tego stowarzyszenia daje nam możliwość wpływania na kształtowanie otoczenia regulacyjnego, w którym działamy, ponieważ naszym głównym celem jest nawiązanie dialogu pomiędzy nowymi technologiami a tradycyjnymi finansami.

FinTech Poland posiada imponujące grono członków i partnerów, w tym Krajową Izbę Rozliczeniową, PayU i Binance. Cieszymy się, że możemy być częścią tej grupy i razem pracować nad kształtowaniem przyszłości cyfrowych finansów

– ogłosiła firma.

Poprzez dialog i współpracę, wymianę wiedzy i akcelerację Fintech Poland działa na rzecz szybkiego rozwoju sektora cyfrowych finansów w Polsce oraz promuje polski fintech zagranicą

– podaje z kolei na swojej stronie organizacja.

Interesującą inicjatywą, związaną z FinTech Poland, jest z pewnością Sandbox Blockchain. To “pierwsza w Polsce platforma biznesowo-technologiczna zaprojektowana w celu przyspieszenia rozwoju innowacyjnych rozwiązań blockchain, udostępniana bezpłatnie”. W praktyce umożliwia firmom testowanie usług opartych na blockchainie przeznaczonych dla sektora finansowego i innych branż.

Platforma jest tzw. piaskownicą, czyli izolowanym systemem symulującym finalne środowisko produkcyjne

– dodają twórcy projektu.

Z działalnością FinTech Poland można zapoznać się tutaj.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności