Argentyna przeżywa rozkwit miningu ze względu na dotowaną energię elektryczną

Kopanie kryptowalut Wiadomości argentyna

Kraje z niskimi stawkami za media od zawsze były świetnymi miejscami dla górników kryptowalut. Odrodzenie się kontroli kapitału przyczyniło się […]

bitbay zonda

Kraje z niskimi stawkami za media od zawsze były świetnymi miejscami dla górników kryptowalut. Odrodzenie się kontroli kapitału przyczyniło się do zwiększenia zysków górników w Argentynie. Górnicy BTC w tym latynoskim kraju świetnie prosperują, wykorzystując tanią, subsydiowaną energię.

Wiadomość została po raz pierwszy podana przez Bloomberga, a następnie ponownie opublikowana w Buenos Aires Times.

Górnicy korzystają z taniej energii elektrycznej

Eksperci, tacy jak Nicolás Bourbon, górnik kryptowalut z Argentyny, powiedzieli, że jest to okazja do skorzystania z nowej polityki wdrożonej przez lokalny rząd.

Nawet po korekcie ceny Bitcoina, koszt energii elektrycznej dla każdego, kto wydobywa ze swojego domu, jest nadal ułamkiem całkowitego wygenerowanego przychodu. Górnicy wiedzą, że dotacje są niedorzeczne. Po prostu to wykorzystują.

– powiedział Bourbon.

W porównaniu do Kolumbii, Chile i Brazylii, rachunki za energię elektryczną w Argentynie wynoszą zaledwie 2 – 3% średniego miesięcznego dochodu. To czyni ją jednym z najtańszych krajów na kontynencie, zaraz obok Wenezueli.

tania energia

Bitfarm na celowniku Argentyny

Bitfarm Ltd, kanadyjska firma górnicza, podpisała umowę zakupu energii z prywatną argentyńską elektrownią. Dzięki temu firma w 2022 roku będzie mogła wydobywać kryptowaluty przy użyciu łącznie 55 000 koparek. Umowa będzie obowiązywać przez osiem lat, a jej efektywny koszt wynosi 0,022 za kilowatogodzinę.

Szukaliśmy miejsc, które nadmiernie rozbudowały swoje systemy wytwarzania energii elektrycznej. Aktywność gospodarcza w Argentynie spada, a energia elektryczna nie jest w pełni wykorzystywana. Była to więc sytuacja korzystna dla obu stron.

– powiedział w wywiadzie prezes Bitfarms, Geoffrey Morphy.

Tania energia elektryczna w Argentynie została przez wielu ekspertów uznana za politykę, której celem jest zdobycie głosów w kolejnych wyborach parlamentarnych. To spowodowało napięcia między innymi partiami politycznymi. Jednak górnicy postrzegają to jako doskonałą okazję do czerpania zysków i przetrwania rosnącej hiperinflacji.

Argentyńczycy chętnie sięgają po kryptowaluty pośród spowolnienia gospodarczego

Spowolnienie gospodarcze w Argentynie znacznie przyspieszyło wykorzystanie kryptowalut. Obecna stopa inflacji wynosi około 50% rocznie, a obywatele mogą legalnie wymienić tylko 200 USD miesięcznie. Argentyńczycy przyjmują teraz kryptowaluty jako zabezpieczenie przed inflacją.

Liczba kont na giełdach Binance i Coinbase gwałtownie wzrosła, podczas gdy peso argentyńskie cały czas się dewaluuje. Nie powinno więc dziwić, że górnicy wybierają teraz ten kraj, aby skorzystać z taniej energii elektrycznej.

Kryptowaluta, którą generują górnicy, jest zazwyczaj sprzedawana po równoległym kursie wymiany, ale energia jest opłacana po subsydiowanej stawce. W tej chwili przychody są bardzo wysokie.

– powiedział Bourbon.

Tagi
Ameryka Południowa Argentyna bitcoin btc energia elektryczna kopanie kopanie kryptowalut

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.