Anthony Scaramucci: Bitcoin może być dobrym magazynem wartości

Bitcoin Wiadomości

Anthony Scaramucci, założyciel SkyBridge Capital, stwierdził, że Bitcoin może być świetnym magazynem wartości. Według niego kryptowaluta mogłaby dobrze służyć inwestorem […]

Anthony Scaramucci, założyciel SkyBridge Capital, stwierdził, że Bitcoin może być świetnym magazynem wartości. Według niego kryptowaluta mogłaby dobrze służyć inwestorem wyłącznie jako środek przechowywania wartości i nie musi stać się powszechnie stosowaną formą płatności.

Anthony Scaramucci: Bitcoin nie musi służyć do płacenia za cokolwiek

Założyciel SkyBridge Anthony Scaramucci uważa Bitcoina za magazyn wartości. W wywiadzie dla Reuters Digital Assets Week 2021 powiedział, że Bitcoin, by odnieść sukces, nie musi stać się walutą w ścisłym tego słowa znaczeniu.

– Może być po prostu magazynem wartości, a następnie dopiero będziesz przenosić swoje Bitcoiny do różnych walut, w których chcesz przeprowadzać transakcje – powiedział.

Scaramucci, który był wcześniej współpracownikiem Donalda Trumpa i został przez niego zwolniony w 2017 roku, przyznał, że nie był i nie jest maksymalistą Bitcoina.

– Nie wierzę, że Jezus i Mojżesz spotkali się i mieli dziecko, a dziecko to było Bitcoinem – to nie ja. Widzę ryzyko związane z Bitcoinem, to niestabilny składnik aktywów – powiedział. – Jestem bitcoinowym inwestorem. Kiedyś byłem sceptykiem Bitcoina – wyjaśnił.

Anthony ScaramucciPrzed kryptowalutami długa droga

Poprzednia administracja Białego Domu była dość sceptyczna względem BTC. Stanowisko obecnej nie jest znane, choć sekretarz skarbu Janet Yellen wypowiada się o kryptowalutach dość wrogo.

– Z pewnością Bitcoin ma przed sobą długą drogę, zanim zastąpi dolara – powiedział teraz Scaramucci.

Tyle że proces ten mogą przyspieszyć same banki centralne, które stale drukują nowe pieniądze i myślą już nawet o emisji cyfrowych walut, co dodatkowo ułatwi im dodruk.

Według Scaramucci’ego, amerykańskie programy socjalne sprawiają, że kryptowaluty staną się zabezpieczeniem przed spadkiem wartości dolara. Jak dodał, możliwe, że na działaniach władz zyskają też inne aktywa alternatywne, takie jak „niewymienialne tokeny” (NFT).

Scaramucci powiedział, że „starzy ludzie, tacy jak ja, nie wiedzą, czym są [NFT]”, ale jego dzieci mają już wiedzę na ten temat.

To nas czeka. Nie bądź starym marudą, zdobądź wiedzę i poznaj to, tak szybko, jak to możliwe – dodał.

Tagi
Anthony Scaramucci btc btc dolar dolar usd btc waluta światowa

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.