btc złoto

Anthony Pompliano: Kapitalizacja BTC wyprzedzi złoto w mniej niż dekade

Wiadomości
bitbay zonda

Anthony Pompliano uważa, że do końca 2029 r. kapitalizacja rynkowa Bitcoin (BTC) będzie wyższa niż kapitalizacja złota.

Tweet współzałożyciela Morgan Creek Digital sprowokował do odpowiedzi Petera Schiffa:

Wpis Schiffa zmusił z Pompiliano do potwierdzenia swoich przewidywań. Odpowiedział Schiffowi, mówiąc, że stara się być konserwatywny:

Obecna kapitalizacja

Obecna kapitalizacja rynkowa Bitcoina wynosi 227 miliardów dolarów, podczas gdy kapitalizacja złota wynosi około 9 bilionów dolarów. Oznacza to, że w momencie pisania tego artykułu kapitalizacja złota jest około 40 razy wyższa niż BTC. Z tweeta nie wynika jasno, czy Pompiliano miał na myśli, że market cap Bitcoina będzie wyższy niż obecna kapitalizacja złota, czy też kapitalizacja, którą złoto będzie posiadać w 2029 roku.

Pompliano wyjaśnił w rozmowie z portalem Cointelegraph:

“W 2029 roku katpitalizacja rynkowa BTC będzie większa od złota, gdy porówna się je obok siebie.”

Bitcoin może wyprzedzić złoto na kilka różnych sposobów. Z jednej strony, wartość obydwóch aktywów może rosnąć, a Bitcoin rośnie znacznie szybciej. Alternatywnie, Bitcoin mógłby nadal zyskiwać na wartości, podczas gdy złoto zaczęłoby się deprecjonować. W pierwszym wypadku kapitalizacja Bitcoina do 2029 roku musiałaby być wyższa niż 9 bilionów dolarów. W drugim przypadku, Bitcoin mógłby potencjalnie znajdować się poniżej tej wartości, a jednocześnie nadal przekraczać kapitalizację rynkową złota złota.

Tak czy inaczej, byłoby to nie lada osiągnięcie dla aktywa, które zostało stworzone zaledwie dziesięć lat temu.

Aktualny kurs kryptowalut możecie zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Pewnym i bezpiecznym miejscem, w którym możecie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, jest m.in. polska giełda kryptowalut Coinquista. Jeśli nie macie jeszcze założonego konta na Coinquista, z tego artykułu dowiecie się jak można je szybko i sprawnie utworzyć: LINK.

 

Tagi
Anthony Pompiliano bitcoin btc kapitalizacja rynkowa market cap złoto

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.