Anthony Pompliano: Kapitalizacja BTC wyprzedzi złoto w mniej niż dekade

Wiadomości btc złoto

Anthony Pompliano uważa, że do końca 2029 r. kapitalizacja rynkowa Bitcoin (BTC) będzie wyższa niż kapitalizacja złota. Bitcoin’s market cap […]

bitbay zonda

Anthony Pompliano uważa, że do końca 2029 r. kapitalizacja rynkowa Bitcoin (BTC) będzie wyższa niż kapitalizacja złota.

Tweet współzałożyciela Morgan Creek Digital sprowokował do odpowiedzi Petera Schiffa:

Wpis Schiffa zmusił z Pompiliano do potwierdzenia swoich przewidywań. Odpowiedział Schiffowi, mówiąc, że stara się być konserwatywny:

Obecna kapitalizacja

Obecna kapitalizacja rynkowa Bitcoina wynosi 227 miliardów dolarów, podczas gdy kapitalizacja złota wynosi około 9 bilionów dolarów. Oznacza to, że w momencie pisania tego artykułu kapitalizacja złota jest około 40 razy wyższa niż BTC. Z tweeta nie wynika jasno, czy Pompiliano miał na myśli, że market cap Bitcoina będzie wyższy niż obecna kapitalizacja złota, czy też kapitalizacja, którą złoto będzie posiadać w 2029 roku.

Pompliano wyjaśnił w rozmowie z portalem Cointelegraph:

„W 2029 roku katpitalizacja rynkowa BTC będzie większa od złota, gdy porówna się je obok siebie.”

Bitcoin może wyprzedzić złoto na kilka różnych sposobów. Z jednej strony, wartość obydwóch aktywów może rosnąć, a Bitcoin rośnie znacznie szybciej. Alternatywnie, Bitcoin mógłby nadal zyskiwać na wartości, podczas gdy złoto zaczęłoby się deprecjonować. W pierwszym wypadku kapitalizacja Bitcoina do 2029 roku musiałaby być wyższa niż 9 bilionów dolarów. W drugim przypadku, Bitcoin mógłby potencjalnie znajdować się poniżej tej wartości, a jednocześnie nadal przekraczać kapitalizację rynkową złota złota.

Tak czy inaczej, byłoby to nie lada osiągnięcie dla aktywa, które zostało stworzone zaledwie dziesięć lat temu.

Aktualny kurs kryptowalut możecie zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Pewnym i bezpiecznym miejscem, w którym możecie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, jest m.in. polska giełda kryptowalut Coinquista. Jeśli nie macie jeszcze założonego konta na Coinquista, z tego artykułu dowiecie się jak można je szybko i sprawnie utworzyć: LINK.

 

Tagi
Anthony Pompiliano bitcoin btc kapitalizacja rynkowa market cap złoto

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.