Ludzie chcą otrzymywać wypłaty w BTC – tak wynika z ankiety deVere Group

Kryptowaluty ankieta kryptowluty

Wyniki globalnej ankiety przeprowadzonej przez międzynarodową firmę doradztwa finansowego – deVere Group – ujawniły, że 36% millenialsów i 51% osób […]

bitbay zonda

Wyniki globalnej ankiety przeprowadzonej przez międzynarodową firmę doradztwa finansowego – deVere Group – ujawniły, że 36% millenialsów i 51% osób z pokolenia Z byłoby zadowolonych, gdyby połowę swojej wypłaty otrzymywali w aktywach cyfrowych zamiast w fiatach.

Kryptowaluty to przyszłość pieniądza dla młodych

Branża kryptowalut, postrzegana przez wielu jako rewolucja finansowa i globalny postęp technologiczny, jest popularna głównie wśród osób poniżej 40 roku życia. Nic więc dziwnego, że ponad jedna trzecia osób urodzonych w latach 1980-1996 i 51% osób urodzonych w latach 1997-2012 chciałaby otrzymywać połowę swoich zarobków w bitcoinach i/lub altcoinach. Tak wynika z ostatniego badania przeprowadzonego przez deVere Group.

Nigel Green – CEO i założyciel firmy – wyjaśnił, że młodzi ludzie uważają tę klasę aktywów za atrakcyjną ze względu na rozwój technologiczny, który miał miejsce, gdy byli dziećmi. Dzięki „ogromnemu wzrostowi” innowacji w ciągu ich życia, zrozumieli oni „ogromny potencjał cyfrowych walut”.

Green dodał, że millennialsi i pokolenie Z wolą wspierać autonomiczną zdecentralizowaną cyfrową walutę oraz jej sieć płatności niż tradycyjny system, w którym kontrolę sprawują instytucje monetarne i rządy.

Oni wyraźnie wierzą, że kryptowaluty są nieuniknioną przyszłością pieniądza.

Jeśli zaś chodzi o millenialsów, to według innego badania, 47% takich milionerów zainwestowało co najmniej 1/4 swojego majątku w waluty cyfrowe. 30% z nich ulokowało połowę swoich aktywów na tym rynku.

adopcja kryptowalut Chainalysis

Która grupa wiekowa jest najbardziej zainteresowana kryptowalutami?

Odrębne badanie z końca września ujawniło, które pokolenie jest najbardziej skłonne do inwestycji w krypto. Zgodnie z wynikami liderem są właśnie milenialsi. 12% z nich odpowiedziało, że zainwestowało w tę klasę aktywów. Na drugim miejscu znaleźli się xennialsi z wynikiem 9,2%, podczas gdy pokolenie X stanowiło 6,3%.

Na pytanie, czy osiągnęli zyski ze swoich inwestycji, 76% millenialsów odpowiedziało „tak”. Co ciekawe, pierwsze miejsce w tej statystyce zajęli xennialsi (osoby w wieku około 40 lat) z wynikiem 80,5%. Pokolenie X – najstarsze pokolenie z tej trójki – znalazło się na dole rankingu z wynikiem 71,5%.

Około 60% wszystkich grup wiekowych uważa bitcoina za najbardziej preferowane aktywo inwestycyjne. Ethereum znajduje się na drugim miejscu dla millenialsów i pokolenia X, ale jest czwartym wyborem dla xenialsów, którzy skłaniają się ku BCH i DOGE.

Tagi
ankieta bitcoin btc kryptowaluty milenialsi pokolenie x Pokolenie Z

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.