wolumen transakcji bitcoin

Analiza On-Chain: Tygodniowy wolumen transakcji BTC osiąga ATH

Bitcoin
bitbay zonda

Podczas, gdy cena bitcoina odrzuciła poziom 50 000 dolarów, sieć odnotowała ostatnio kilka rekordów wszech czasów. Dane on-chain wskazują, że tygodniowy wolumen transakcji BTC osiągnął nowe ATH. Do normy wraca też liczba hodlerów.

Wolumen transakcji w sieci BTC na nowych szczytach

Firma analityczna Glassnode niedawno zwróciła uwagę na ogromny wzrost wolumenu transakcji w sieci Bitcoina. Z danych wynika, że średni tygodniowy wolumen transakcji (wykres godzinowy z 7-dniową średnią kroczącą) wzrósł do nowego ATH na poziomie ponad 8 miliardów dolarów. Ta imponująca liczba jest o ponad 50% wyższa niż poprzedni rekord.

 glassnode dane on-chain

Wolumen transakcji bitcoina. Źródło: Glassnode

Warto jednak zauważyć, że tak duża wartość najprawdopodobniej nie oznacza, że transfery odbywały się pomiędzy regularnymi użytkownikami. Kolejne dane pokazały, że Entity Adjusted Transfer Volume w USD nie wykazuje takiego samego wzrostu jak wspomniane wcześniej surowe wyniki.

Najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem jest więc to, że wzrost mógł być spowodowany transferami wewnętrznymi. Przemawia za tym również stosunkowo spokojny mempool.

mempool bitcoina

Znowu rośnie liczba hodlerów

Glassnode podkreślił również, że po ostatnich spadkach, znowu zaczęła rosnąć liczba hodlerów BTC. Jak wiadomo, inwestorzy detaliczni mają tendencję do wchodzenia na rynek, gdy cena rośnie i realizowania “strat”, gdy cena spada.

Dlatego też podczas majowej korekty, spadła liczba portfeli z jednym lub mniej niż jednym BTC. Teraz jednak, gdy kryptowaluta ponownie zbliżyła się do poziomu 50 000 USD,  ci sami inwestorzy zaczęli powracać.

Liczba niezerowych adresów ponownie przekroczyła 38 milionów, co jest miesięcznym rekordem. Oznacza to wzrost o około pół miliona od początku sierpnia.

Osoby posiadające co najmniej 0,01 cyfrowej monety osiągnęły trzymiesięczny rekord na poziomie nieco ponad dziewięciu milionów. Szczyt w tej metryce przypadł na kwiecień i maj (po ATH cenowym) i wyniósł około 9,2 miliona.

glassnode 0,01 btc hodlerzy

Kolejny rekord, najwyższy od trzech miesięcy wynik pochodzi z portfeli zawierających 0,1 lub więcej monet. Takich adresów jest obecnie 3,2 miliona. Oznacza to wzrost o 100 tysięcy od połowy lipca.

Allcoiners – czyli portfele z co najmniej jednym pełnym bitcoinem – wzrosły z 792 500 w czerwcu do 808 300 obecnie.

wholecoiners glassnode

 

Tagi
adresy analiza bitcoin btc glassnode hodlerzy On-Chain portfele wolumen transakcji

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.