Kryptowaluty

Amazon: kryptowaluta portalu za kilka lat

Amazon rozważy emisję własnej kryptowaluty, takiej jak LibraCoin Facebooka, ale dopiero za kilka lat. Powyższe powiedział jeden z dyrektorów giganta […]

Data publikacji: 20 czerwca 2019

bitbay

Amazon rozważy emisję własnej kryptowaluty, takiej jak LibraCoin Facebooka, ale dopiero za kilka lat. Powyższe powiedział jeden z dyrektorów giganta handlu elektronicznego na konferencji dn. 10 czerwca.

Przemawiając na imprezie Fortune Brainstorm Finance 2019, Patrick Gaulthier, wiceprezes Amazon Pay, powiedział, że emisja kryptowaluty Amazona to zbyt wczesny temat. W jego wypowiedzi można wyczuć też sceptycyzm do pomysłu Facebooka.

„To świeże, to spekulacyjne; w Amazon tak naprawdę nie mamy do czynienia ze spekulacją”

– powiedział.

LibraCoin

Pomysł Facebooka nadal wywołuje poruszenie w kręgach finansowych i rządowych. Został też niejednoznacznie przyjęty w środowisku kryptowalut.

Projekt jak na razie wzbudził lekką pogardę ze względy na ideologię (w końcu to „kryptowaluta” korporacji) i samą technologię. Niektórzy urzędnicy i politycy sugerują, że firma posuwa się za daleko i nawołują wręcz do zablokowania prac nad LibraCoinem.

Niektórzy mówią również, że sugerowana wcześniej nazwa – GlobalCoin – byłaby ostatecznie myląca, bowiem wątpliwe, by udało się Facebookowi doprowadzić do tego, że token będzie działał na całym świecie. Na przykład Rosja będzie zapewne dążyć do zablokowania całego Facebooka i każdego innego produktu wspierającego Librę.

Z kolei w Stanach Zjednoczonych senacki komitet bankowy zorganizuje specjalne przesłuchanie na temat kryptowaluty w przyszłym miesiącu.

Amazon a kryptowaluty

Amazon do tej pory unikał implementacji kryptowalut i emitowania własnych tego typu rozwiązań. Mimo tego media od dawna sugerowały, że firma dąży do tego typu pomysłów.

Sam gigant podsycał powyższe marzenia. Przykładowo pod koniec 2017 r. kupił trzy domeny kojarzące się z kryptowalutami: amazonethereum.com, amazoncryptocurrency.com, amazoncryptocurrencies.com.

Dziś to jednak mrzonki, choć nie jest wykluczone, że firma za pewien czas (ale liczony w latach) wdroży takie rozwiązanie na swojej platformie handlowej.

„W Amazon zajmujemy się danymi bardzo często, więc z przyjemnością przeprowadzę tę rozmowę za dwa lub trzy lata”

– podsumował Gaulthier.

„Amazon prędzej czy później będzie musiał wydać walutę”

-napisał początkiem roku na Twitterze Changpeng Zhao, dyrektor generalny giełdy kryptowalutowej Binance.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion