Amazon dementuje pogłoski o otwarciu się na płatności w BTC

Bitcoin

Amazon twierdzi, że niedawne spekulacje na temat tego, że jako platforma handlowa jest już gotowy do obsługi płatności w bitcoinie, […]

Amazon twierdzi, że niedawne spekulacje na temat tego, że jako platforma handlowa jest już gotowy do obsługi płatności w bitcoinie, są nieprawdziwe. W rozmowie z Reutersem rzecznik prasowy spółki dodał, że obecnie nie ma żadnych konkretnych planów dotyczących BTC. Poinformował jednak, że pomysł wykorzystania płatności w kryptowalutach jest wstępnie badany przez firmę.

Amazon nie chce BTC?

Według artykułu Reutersa z 27 lipca, Amazon pozostaje firmą zainteresowaną branżą kryptowalut, aczkolwiek nie posiada jeszcze konkretnych planów dotyczących dodania zasobów cyfrowych do swojego systemu płatności.

Pomimo naszego zainteresowania rynkiem [BTC], spekulacje, które pojawiły się wokół naszych konkretnych planów dotyczących kryptowalut, nie są prawdziwe

– przekazał agencji prasowej rzecznik Amazona. Nie zaprzeczył jednak, że firma bada płatności kryptowalutowe.

Skupiamy się na badaniu, jak to może wyglądać dla klientów robiących zakupy w Amazonie

– dodał.

amazon btc

Amazon szuka eksperta ds. kryptowalut

22 lipca Amazon opublikował do tego ofertę pracy na stanowisko lidera ds. walut cyfrowych i łańcucha bloków. Cztery dni później, londyńskie City AM., popularna gazeta biznesowa, opublikowała artykuł, w którym powołano się na „insidera”, który twierdził, że Amazon „zdecydowanie” przygotowuje się do obsługi płatności w bitcoinie i uruchomienia natywnego tokena. Ponoć w planach była także integracja systemu płatności z innymi czołowymi kryptowalutami.

– To nie jest tylko przechodzenie przez etapy mające na celu skonfigurowanie rozwiązań płatności kryptowalutowych w pewnym momencie w przyszłości – jest to pełna, dobrze omówiona, integralna część przyszłego mechanizmu działania Amazona – powiedziało źródło City AM.

Podobno w projekt zaangażowana była „góra”.

– Dyrektywa pochodzi z samej góry – dodało źródło gazety, sugerując więc, że BTC zainteresowany może być sam Jeff Bezos. – Cały ten projekt jest już prawie gotowy do uruchomienia – powiedział informator.

Pierwsze plotki o planach Amazona pojawiły się, gdy Facebook ogłosił, że chce stworzyć swoją cyfrową walutę – librę (dziś diem).

W efekcie pogłosek cena BTC wzrosła do ok. 40 000 USD. Obecnie trwa jednak lekka korekta ostatnich wzrostów. Bitcoin spadł do 37 000 USD, a ETH do ok. 2200 USD.

Tagi
Amazon amazon bitcoin bitcoin btc płatności

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.