Akcje destylarni Whisky kupisz za kryptowaluty

Ciekawostki Pozostałe Wiadomości tokenizacja whisky

Na świecie powstanie pierwsza destylarnia whisky, która będzie sfinansowana za pomocą kryptowalut. Tokenizowane akcje destylarni Whisky Destylarnia Faer Isles ma […]

bitbay zonda

Na świecie powstanie pierwsza destylarnia whisky, która będzie sfinansowana za pomocą kryptowalut.

Tokenizowane akcje destylarni Whisky

Destylarnia Faer Isles ma zostać otwarta w 2023 roku. Do tego czasu na Wyspach Owczych – 200 mil na północ od Szkocji – zostanie zbudowany zakład o powierzchni 23.000 m². Jak podaje magazyn The Spirits Business, inwestorzy mogą skorzystać teraz z oferty security tokenów i kupić akcje destylarni za pomocą cyfrowych aktywów.

Destylarnia ogłosiła w jednym z postów na blogu, że oferuje możliwość zakupu akcji w formie tokenów za pomocą krypto. Inwestorzy jednak nadal mogą angażować się za pomocą walut fiat, takich jak dolar amerykański czy euro.

„Ta metoda jest coraz bardziej powszechna dla start-upów, ale Faer Isles Distillery będzie prawdopodobnie pierwszą destylarnią whisky na świecie, która pozwoli na inwestowanie za pomocą kryptowalut”.

– możemy przeczytać w poście na blogu.

Faer Isles uruchomi ofertę tokenów, pozwalającą inwestorom na zakup akcji spółki. Te z kolei będą reprezentowane przez tokeny oparte na Ethereum (ERC-20). Spółka umożliwi inwestorom kupowanie akcji już od 31 grudnia – po tym, jak inwestorzy zalążkowi będą mieli okazję zainwestować w pierwszej rundzie finansowania.

„Tokenizowane akcje są łatwiej zbywalne niż zwykłe akcje na giełdach. Mamy nadzieję, że nawet osoby niezainteresowane whisky będą zachęcane do posiadania ztokenizowanych akcji spółki. Ponieważ tak niewiele firm nie jest jeszcze przedmiotem takiego obrotu, akcje w tokenach są bardzo atrakcyjne dla inwestorów posiadających jakąkolwiek formę kryptowaluty”.

– twierdzi spółka.

Faer Isles będzie produkować zarówno whisky, jak i gin w maleńkiej wiosce Kvívík.

Tokenizacja nieruchomości

Telos ogłosił, że rozpocznie współpracę z platformą Dapp Katalyo, w celu stokenizowania chorwackich nieruchomości o wartości 35 milionów dolarów. Telos – jeden z najbardziej aktywnych blockchainów na świecie pod względem transakcji – zapowiedział, że wyda dwa tokeny dla każdej uczestniczącej w projekcie nadmorskiej nieruchomości. Jeden token stanowiłby własność nieruchomości, a drugi byłby opartym o waluty fiducjarne stablecoinem, generowanym z przychodów z wynajmu.

Tagi
faer isles tokenizacja tokeny whisky

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.