za
acala

Acala i Manta Network umożliwiły połączenie parachainów w sieci Kusama

W ramach projektów Acala i Manta Network otwarto kanał HRMP między parachainem Karura i Calamari. Odbyło się to w eksperymentalnej sieci Polkadot zwanej Kusama.

We are proud to announce that our HRMP channel with @KaruraNetwork is officially online, marking another chapter in bringing #privacy to the @kusamanetwork ecosystem.

Learn more about the integration:https://t.co/9JsJrDnH58

— Calamari Network (Hiring!) (@CalamariNetwork) June 2, 2022

W maju 2022 r. twórcy Polkadot uruchomili XCM – system komunikacyjny, który umożliwia komunikację między różnymi parachainami. Wówczas deweloperzy mówili:

Format XCM (cross-consensus messaging) oznacza, że główny cel Polkadot, jakim jest bycie w pełni interoperacyjnym ekosystemem wielokanałowym, został osiągnięty.

Podczas gdy XCM jest nadal w trakcie realizacji, w projektach stosuje się protokół “pośredni” – czyli właśnie HRMP. Zespół Acala i Manta napisał w komunikacie prasowym:

Otwarcie nowego kanału HRMP i udane wdrożenie łącza wzajemnego konsensusu w celu połączenia aktywów zapewni prywatność i interoperacyjność w obu parachainach.

Kanał pozwala na przesyłanie stablecoina aUSD z Acala oraz natywnych tokenów Karura – KAR, pomiędzy parachainami. W przyszłości zespół Manta Network planuje zintegrować z Calamari również inne projekty ekosystemu.

Calamari to platforma, która wykorzystuje technologię zk-SNARK do zapewnienia prywatności transakcji. Z kolei Karura jest pozycjonowana jako hub DeFi dla eksperymentalnej sieci Kusama.

Acala wygrywa pierwszą aukcję parachainów Polkadot

W listopadzie 2021 roku projekt Acala wygrał pierwszą aukcję parachainów Polkadot. Zespół już wtedy zapowiadał, że planuje uruchomienie zdecentralizowanej giełdy (DEX) Acala Swap. Mówił też o zmodernizowanej maszynie wirtualnej Ethereum (EVM+), zdecentralizowanym stablecoinie aUSD i LDOT. Dan Reecer – dyrektor ds. wzrostu w Acala skomentował wówczas wygraną w następujący sposób:

Acala buduje w kierunku wizji HyFi lub Hybrid Finance. Jest to pomost między światami Web2 fintech i neobankami z DeFi. Celem jest lepsza wydajność i wyniki finansowe użytkowników FIATów bez konieczności stykania się z jakąkolwiek złożonej technologią kryptowalutową, taką jak MetaMask lub klucze prywatne.

Drugą aukcję parachainów Polkadot wygrał projekt Moonbeam. Był on pierwszym w pełni operacyjnym parachainem w sieci.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności