fbpx

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Telegramie

Wiadomości

Abra CEO: „Gotówka staje się bezwartościowa”

Reading Time: 2 minutes Współzałożyciel i dyrektor generalny dużej firmy kryptowalutowej Abra jest wyraźnie bykiem jeżeli chodzi o Bitcoina. 50% portfela inwestycyjnego to Bitcoin W tweecie z 23 października, […]

Reading Time: 2 minutes

Współzałożyciel i dyrektor generalny dużej firmy kryptowalutowej Abra jest wyraźnie bykiem jeżeli chodzi o Bitcoina.

50% portfela inwestycyjnego to Bitcoin

W tweecie z 23 października, Bill Barhydt, dyrektor generalny platformy płatności P2P Abra, powiedział, że kilka tygodni temu znacznie zwiększył swoje inwestycje w BTC. Bitcoin stanowi teraz 50% jego całego portfela inwestycyjnego.

Barhydt opowiedział o swoich inwestycjach w nowym odcinku Money Talks. Podczas transmisji na żywo, Barhydt po raz kolejny potwierdził swoje bycze stanowisko wobec BTC, twierdząc, że „Bitcoin w tej chwili to najlepsza okazja inwestycyjna na świecie”.

Wg. Barhydta jednym z głównych powodów, dla których krypto waluta jest najlepszą opcją inwestycyjną, jest deficyt Bitcoina.

„W miarę jak ilość możliwych do wydobycia Bitcoinów zbliża się do zera w nadchodzących latach, jego wartość w porównaniu z fiatem będzie moim zdaniem nadal rosnąć w górę. Gotówka, czyli rządowe pieniądze zwane też fiatem, stają się w rzeczywistości bezwartościowe, podczas gdy wartość Bitcoina pozostaje stała. Nigdy nie będzie mniej wydrukowanego fiata niż teraz. Gotówka staje się coraz bardziej bezwartościowa”.

– powiedział Barhydt.

Banki nie zaprzestaną drukowania

Podczas transmisji na żywo, Barhydt zabrał też głos nt. stablecoinów, takich jak Tether (USDT) i USD Coin (USDC) oraz cyfrowych walut banku centralnego (CBDC). Twierdził, że emisja globalnych CBDC, takich jak cyfrowy juan, nie oznacza, że banki centralne przestaną drukować pieniądze.

„Wręcz przeciwnie, w rzeczywistości ułatwia im to kontynuowanie nieodpowiedzialnego zachowania polegającego na zwykłym drukowaniu pieniędzy do woli”

– powiedział Barhydt.

Barhydt jest znany jako jeden z najbardziej byczych inwestorów Bitcoina. Wcześniej nazywał on już BTC magazynem wartości porównywalnym do złota.

Komentarze dyrektora generalnego Abry są następstwem ostatnich rekordów cenowych odnotowanych przez BTC. W dniu 22 października, Bitcoin odnotował najwyższy poziom w 2020 roku – 13.217 dolarów. Wpływ na tak gwałtowny wzrost miała informacja o tym, że PayPal wchodzi w kryptowalut.

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.