Abra CEO: „Gotówka staje się bezwartościowa”

Wiadomości

Współzałożyciel i dyrektor generalny dużej firmy kryptowalutowej Abra jest wyraźnie bykiem jeżeli chodzi o Bitcoina. 50% portfela inwestycyjnego to Bitcoin […]

Współzałożyciel i dyrektor generalny dużej firmy kryptowalutowej Abra jest wyraźnie bykiem jeżeli chodzi o Bitcoina.

50% portfela inwestycyjnego to Bitcoin

W tweecie z 23 października, Bill Barhydt, dyrektor generalny platformy płatności P2P Abra, powiedział, że kilka tygodni temu znacznie zwiększył swoje inwestycje w BTC. Bitcoin stanowi teraz 50% jego całego portfela inwestycyjnego.

Barhydt opowiedział o swoich inwestycjach w nowym odcinku Money Talks. Podczas transmisji na żywo, Barhydt po raz kolejny potwierdził swoje bycze stanowisko wobec BTC, twierdząc, że „Bitcoin w tej chwili to najlepsza okazja inwestycyjna na świecie”.

Wg. Barhydta jednym z głównych powodów, dla których krypto waluta jest najlepszą opcją inwestycyjną, jest deficyt Bitcoina.

„W miarę jak ilość możliwych do wydobycia Bitcoinów zbliża się do zera w nadchodzących latach, jego wartość w porównaniu z fiatem będzie moim zdaniem nadal rosnąć w górę. Gotówka, czyli rządowe pieniądze zwane też fiatem, stają się w rzeczywistości bezwartościowe, podczas gdy wartość Bitcoina pozostaje stała. Nigdy nie będzie mniej wydrukowanego fiata niż teraz. Gotówka staje się coraz bardziej bezwartościowa”.

– powiedział Barhydt.

Banki nie zaprzestaną drukowania

Podczas transmisji na żywo, Barhydt zabrał też głos nt. stablecoinów, takich jak Tether (USDT) i USD Coin (USDC) oraz cyfrowych walut banku centralnego (CBDC). Twierdził, że emisja globalnych CBDC, takich jak cyfrowy juan, nie oznacza, że banki centralne przestaną drukować pieniądze.

„Wręcz przeciwnie, w rzeczywistości ułatwia im to kontynuowanie nieodpowiedzialnego zachowania polegającego na zwykłym drukowaniu pieniędzy do woli”

– powiedział Barhydt.

Barhydt jest znany jako jeden z najbardziej byczych inwestorów Bitcoina. Wcześniej nazywał on już BTC magazynem wartości porównywalnym do złota.

Komentarze dyrektora generalnego Abry są następstwem ostatnich rekordów cenowych odnotowanych przez BTC. W dniu 22 października, Bitcoin odnotował najwyższy poziom w 2020 roku – 13.217 dolarów. Wpływ na tak gwałtowny wzrost miała informacja o tym, że PayPal wchodzi w kryptowalut.

Słowa kluczowe
Abra Bill Barhydt bitcoin cbdc gotówka

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.