fbpx

Bitcoin

Bitcoin osiągnął rekordową cenę od czerwca 2019 roku

Według strony CoinMarketCap, wczoraj cena Bitcoina dotknęła poziomu 13 329 dolarów. Jest to najwyższa wartość od zeszłego lata, a dokładniej […]

bitbay

Według strony CoinMarketCap, wczoraj cena Bitcoina dotknęła poziomu 13 329 dolarów. Jest to najwyższa wartość od zeszłego lata, a dokładniej od czerwca 2019 roku.

BTC gwałtownie w górę

Wczoraj o godzinie 3:30 UTC, cena Bitcoina wzrosła z 13 133 dolarów do 13 329 dolarów. BTC na szczycie zdołało się utrzymać tylko przez 2 godziny. O 5:44 rano jego cena spadła ponownie do 12 996 dolarów i aktualnie oscyluje w granicach 13 000 dolarów.

Ostatni raz najstarsza kryptowaluta kosztowała tak dużo w dniu 26 czerwca 2019 roku. Według danych CoinMarketCap, osiągnęła wtedy szczyt na poziomie 3 793 dolarów.

W dniu 6 października cena Bitcoina wynosiła około 10 600 dolarów. W tym miesiącu jednak, ze względu na sporą ilość pozytywnych wiadomości, wzrosła do 13 329 dolarów. Oznacza to 25% wzrost w ciągu około 3 tygodni.

300% od marca

Cena Bitcoina wzrosła więc ponad trzykrotnie od fatalnego krachu z połowy marca. W marcu BTC kosztował nawet 4000 dolarów, ze względu na rynkową niepewność spowodowaną pandemią COVID-19.

Wzrost BTC może być też związany z tegorocznym letnim boomem na zdecentralizowane finanse(DeFi). Niedawno inwestorzy wlali miliardy dolarów w zdecentralizowane giełdy i protokoły pożyczkowe.

Większość DeFi jest oparte na blockchainie Ethereum, istnieją jednak sposoby dzięki którym można zaangażować swoje BTC w ten szybko rozwijający się ekosystem. Wystarczy wymienić swoje BTC na ich syntetyczną wersję opartą o ETH np. Wrapped Bitcoin (WBTC)

Wg. strony Dune Analytics, syntetyczne Bitcoiny stanowią już 4% całkowitej kapitalizacji rynku Ethereum.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.