Bitcoin osiągnął rekordową cenę od czerwca 2019 roku

Bitcoin

Według strony CoinMarketCap, wczoraj cena Bitcoina dotknęła poziomu 13 329 dolarów. Jest to najwyższa wartość od zeszłego lata, a dokładniej […]

Według strony CoinMarketCap, wczoraj cena Bitcoina dotknęła poziomu 13 329 dolarów. Jest to najwyższa wartość od zeszłego lata, a dokładniej od czerwca 2019 roku.

BTC gwałtownie w górę

Wczoraj o godzinie 3:30 UTC, cena Bitcoina wzrosła z 13 133 dolarów do 13 329 dolarów. BTC na szczycie zdołało się utrzymać tylko przez 2 godziny. O 5:44 rano jego cena spadła ponownie do 12 996 dolarów i aktualnie oscyluje w granicach 13 000 dolarów.

Ostatni raz najstarsza kryptowaluta kosztowała tak dużo w dniu 26 czerwca 2019 roku. Według danych CoinMarketCap, osiągnęła wtedy szczyt na poziomie 3 793 dolarów.

W dniu 6 października cena Bitcoina wynosiła około 10 600 dolarów. W tym miesiącu jednak, ze względu na sporą ilość pozytywnych wiadomości, wzrosła do 13 329 dolarów. Oznacza to 25% wzrost w ciągu około 3 tygodni.

300% od marca

Cena Bitcoina wzrosła więc ponad trzykrotnie od fatalnego krachu z połowy marca. W marcu BTC kosztował nawet 4000 dolarów, ze względu na rynkową niepewność spowodowaną pandemią COVID-19.

Wzrost BTC może być też związany z tegorocznym letnim boomem na zdecentralizowane finanse(DeFi). Niedawno inwestorzy wlali miliardy dolarów w zdecentralizowane giełdy i protokoły pożyczkowe.

Większość DeFi jest oparte na blockchainie Ethereum, istnieją jednak sposoby dzięki którym można zaangażować swoje BTC w ten szybko rozwijający się ekosystem. Wystarczy wymienić swoje BTC na ich syntetyczną wersję opartą o ETH np. Wrapped Bitcoin (WBTC)

Wg. strony Dune Analytics, syntetyczne Bitcoiny stanowią już 4% całkowitej kapitalizacji rynku Ethereum.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Słowa kluczowe
bitcoin cena cena bitcoina cena btc Ethereum kurs btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.