43% Singapurczyków posiada kryptowaluty

Kryptowaluty singapur

Opublikowane w poniedziałek badanie pokazuje, że 43% Singapurczyków jest w posiadaniu kryptowalut. Zgodnie z Independent Reserve Cryptocurrency Index (IRCI), większość […]

bitbay zonda

Opublikowane w poniedziałek badanie pokazuje, że 43% Singapurczyków jest w posiadaniu kryptowalut. Zgodnie z Independent Reserve Cryptocurrency Index (IRCI), większość z nich mieści się w przedziale wiekowym od 25 do 44 lat.

Singapur zdobył 63 punktów na 100 w indeksie ICRI

Jest to inauguracyjny rok dla indeksu Independent Reserve Cryptocurrency Index (ICRI) dla Singapuru w odniesieniu do adopcji i innych kluczowych wskaźników kryptowalut. Singapur, miasto-państwo członkowskie ASEAN w Azji Południowo-Wschodniej, uzyskał wynik 63 punktów na 100 w indeksie ICRI. Jest to wynik wyższy niż Australia, która zdobyła 47 punktów. Według raportu, Singapur cieszy się otwartym i elastycznym środowiskiem regulacyjnym.

W raporcie wymieniono kilka najważniejszych aspektów:

  • 93% Singapurczyków jest świadomych co najmniej jednego rodzaju kryptowaluty. Bitcoin jest najbardziej rozpoznawalną marką (90%), a następnie odpowiednio Ethereum (44%) i Litecoin (33%).
  • 43% Singapurczyków jest w posiadaniu kryptowalut, co jest niezwykle wysoką wartością w porównaniu z regionalnymi i globalnymi średnimi szacunkami – 82% respondentów hodluje bitcoina.
  • 74% posiadaczy kryptowalut deklaruje osiągnięcie zysku lub osiągnięcie progu rentowności w inwestycjach związanych z kryptowalutami.
  • Ponadto, 76% Singapurczyków w wieku od 26 do 35 lat wierzy, że kryptowaluty staną się powszechnie akceptowane przez firmy i społeczeństwo jako środek płatności.
  • Głównym motorem zaufania do kryptowalut w Singapurze jest zwiększona jasność lokalnych regulacji i kwestii podatkowych.
  • Prawie 40% respondentów uważa Bitcoin za aktywo inwestycyjne, stanowiąc ponad trzy razy więcej niż liczba tych, którzy uważają go za pieniądze.
  • 21% Singapurczyków zamierzało kupić kryptowalutę w 2020 roku. Nie twierdzili jednak, że ich decyzje o zakupie były spowodowane bezpośrednio ekonomicznymi skutkami kryzysu COVID-19.
  • Jednak około 7% respondentów uważało, że Bitcoin jest oszustwem.

Adrian Przelozny, dyrektor generalny Independent Reserve, opisał Singapur jako „kluczowy hub w Azji ze względu na solidną i dobrze uregulowaną infrastrukturę rynków finansowych i otwartość na nowe technologie.”

Singapur jest przyjazny kryptowalutom

Singapur cieszy się przyjaznym dla kryptowalut środowiskiem. Na początku tego miesiąca, badanie uplasowało Singapur jako trzeci najbardziej przyjazny kryptowalutom kraj na świecie. Przed tym azjatyckim krajem znalazły się tylko Stany Zjednoczone oraz Cypr. Administracja Singapuru pozwala ludziom na posiadanie i wymianę kryptowalut, a w kraju działa co najmniej dziesięć bitomatów.

Tagi
Azja bitcoin btc kryptowaluty Singapur

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.