za
kurs bitcoina

3 czynniki, które spowodują, że kurs Bitcoina znacznie urośnie w 2020 r.

2020-01-05
Kurs Bitcoin
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Nowy rok to odrodzenie się nadziei na rynku kryptowalut. Oczywiście wielu analityków podaje powody, dla których BTC może być warty wiele dolarów do końca 2020 r. Dlaczego jednak tak miałoby się stać? Zastanówmy się nad tym, dlaczego kurs Bitcoina miałby w ogóle rosnąć.

Halving

Ten powód pada w każdej dyskusji dot. ceny kryptowaluty. Dlaczego? Otóż, zmniejszenie podaży nowych Bitcoinów na rynku w połączeniu z rosnącym popytem wręcz musi doprowadzić do skoku kursu. Przynajmniej do 2017 r. tak to działało. Czy teraz będzie inaczej? Zapewne nie, choć dziś mamy na rynku o wiele więcej kryptowalut i tokenów, niż w czasie, gdy rozkręcała się ostatnia bańka. Możemy jednak założyć, że halving zrobi swoje i wywoła choćby efekt psychologiczny. Ludzie będą kupowali chętniej BTC, bo “poprzednio urosło”.

Geopolityka

Społeczność kryptowalut to osoby, które nie przepadają za politykami, urzędnikami i władzą oraz ich głównym narzędziem – pieniędzmi fiat. Teraz jednak polityka może wpłynąć na kurs BTC.

Od ostatniego czwartku jesteśmy naprawdę blisko nowej wojny na Bliskim Wschodzie. Donald Trump dąży do zwarcia z Iranem. Co ciekawe, choć w wyniku zamachu na irańskiego generała, o czym mówią od paru dni wszystkie media, kursy akcji zaczęły spadać, zaś wzmocniły się bezpieczne przystanie, tj. złoto, srebro, obligacje i… no właśnie, też kryptowaluty.

“Zwiększone ryzyko geopolityczne spowodowało, że zarówno złoto, jak i Bitcoiny zdrożały, ale z różnych powodów. Złoto jest kupowane przez inwestorów jako bezpieczna przystań. Bitcoin jest kupowany przez spekulantów zakładających się, że inwestorzy kupią go jako bezpieczną przystań”

– uważa Peter Schiff.

Gospodarka

Gospodarki dziś zaczynają się kurczyć, co wywiera presję na banki i systemy finansowe oparte na fiatach. FED drukuje więcej dolarów i raczej nie ulegnie to zmianie w 2020 r. Europejski Bank Centralny robi to samo.

Presja ekonomiczna popycha więc inwestorów w kierunku bezpiecznych aktywów. Są to kruszce, ale – jak widać – powoli zaczynają się nimi stawać kryptowaluty. Jeśli inflacja uderzy mocniej (np. przez skok cen ropy naftowej) w różne waluty, część z bardziej świadomych inwestorów zacznie kupować (lub już to robi) cyfrowe aktywa. W pewnym momencie dołączą się do nich i inni, trochę w ramach tzw. owczego pędy. W każdym wypadku, ceny kryptowalut wzrosną.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności