za
bitcoin-microchip

21 Inc. planuje umieszczać „mikro” koparki bitcoin w urządzeniach elektronicznych codziennego użytku

2015-05-13
Biznes
Binance Launchpool

 

Stopniowo dociera do nas coraz więcej szczegółów związanych z planami tajemniczej firmy 21 Inc., której już teraz udało się zebrać, rekordową w branży bitcoinowej, sumę około 116 milionów dolarów kapitału inwestycyjnego. Pierwsze doniesienia mówią o planach miningu bitcoinów z wykorzystaniem sieci rozproszonych urządzeń elektronicznych codziennego użytku.

 

Nowy biznesplan firmy zakłada umieszczanie mikroprocesorów ASIC, określanych mianem ‘BitSplit’, funkcjonujących jako niewielkie koparki BTC zamontowane w takich urządzeniach jak routery, konsole do gier, ładowarki USB, komputery osobiste itp.

 

Według niektórych, aczkolwiek niepotwierdzonych jeszcze źródeł, 21 Inc. ma współpracować w tym względzie z firmą Intel, chociaż ta na obecną chwilę wstrzymuje się jeszcze od udzielania jakichkolwiek komentarzy w tej sprawie.

 

Każde tego typu urządzenie zawierałoby również wbudowany sprzętowy portfel BTC, na który trafiałaby określona proporcja udziału wykopanych bitcoinów – 25% z nich trafiałoby do właściciela urządzenia, zaś pozostałe 75% do portfeli 21 Inc.

 

Jak zapewniają przedstawiciele firmy, montowanie tego typu podzespołów nie wiązałoby się z żadnymi dodatkowymi kosztami dla właściwych producentów urządzeń.

 

Każdy z użytkowników urządzenia wyposażonego w tego rodzaju mikroprocesor mógłby wykorzystywać wykopane przez nie bitcoiny do zakupu różnego rodzaju produktów i usług elektronicznych, takich jak między innymi: pakiety dostępu do Internetu czy też dostęp do płatnych treści internetowych.

 

21 Inc. ma prowadzić już w tym względzie rozmowy z firmą Comcast – największym obecnie operatorem kablowym, jak również największym dostawcą usług internetowych w Stanach Zjednoczonych.

 

Dla zwiększenia efektywności wydobycia bitcoinów w planach 21 Inc. jest również utworzenie własnej, konkurencyjnej sieci miningu BTC – w tym również własnych, pokaźnych 26 megawatowych, wyposażonych w około 20 000 serwerów, centrów danych.

 

Dzięki temu, według szacunków 21 Inc., do czasu kiedy wspomniane mikroprocesory będą montowane w urządzeniach elektronicznych na szeroką skalę, firmie powinno udać się zredukować koszt wydobycia pojedynczego bitcoina do poziomu poniżej 8 dolarów, zaś średni czas potrzebny do rozwiązania pojedynczego bloku powinien wynosić dla niej około 200 minut.

 

Na tej podstawie przedstawiciele 21 Inc. szacują, iż średni dzienny przychód dla użytkownika urządzenia wyposażonego we wspomniany już mikroprocesor mógłby wynieść około 17 centów, a więc obecnie około 60 groszy.

 

Na pierwszy rzut oka może wydawać się to niewielką sumą, to jednak wystarczająco dużo, aby urządzenia elektroniczne, których używamy na co dzień zarabiały na swoje własne utrzymanie.

 

Pierwszym, pilotażowym urządzeniem tego typu, które firma ma zamiar wypuścić na rynek miałaby być specjalna ładowarka USB. Jej premiera mogłaby nastąpić jeszcze w tym roku.

 

 

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości ze stron bitcoin.pl wymaga uprzedniej zgody portalu.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 436,58 USD-0,03%
Ethereum logo
EthereumETH
3519,26 USD0,31%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,02%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
592,79 USD0,98%
Solana logo
SolanaSOL
134,88 USD-0,93%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3518,88 USD0,27%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,01%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,08%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,65 USD6,71%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,26%