Czy 100 000 USD za 1 BTC w 2021 r. jest jeszcze możliwe?

Kurs Bitcoin

Wielu analityków na początku tego roku przewidywało, że w grudniu 1 BTC będzie kosztowało min. 100 000 USD. Czy to nadal realne?

1 BTC za aż 100 000 USD

Dziś za 1 bitcoina należy zapłacić nieco ponad 49 000 USD. Do więcej o 1,25% niż wczoraj i 2% niż 7 dni temu.

Lepiej radzi sobie ether. 1 ETH na giełdach kryptowalut kosztuje 4 051 USD. To więcej o ok. 5% niż tydzień temu i 1% niż 24h temu.

Mimo wszystko wyniki bitcoina rozczarowują. Zwłaszcza jeśli przypomnimy sobie prognozy np. Planu B, anonimowego analityka i twórcy modelu S2F, który dotąd dość dobrze pomagał przewidywać kurs BTC. Zgodnie z modelem, dziś 1 bitcoin powinien kosztować ok. 100 000 USD. Sam Plan B przyznał, że S2F zawiodło, ale pozostaje optymistą.

Plan B i inni analitycy – np. Kamil Gancarz – twierdzą, że obecna hossa potrwa dłużej niż poprzednie. Oznaczałoby to, że zostanie zakończona dopiero – jak podają niektórzy – w pierwszym kwartale 2022 r.

1 BTC 100 000 USD

Także Piotr Ostapowicz, polski analityk i youtuber, zwraca uwagę na to, że kurs bitcoina jest coraz bliżej wybicia.

100 000 USD jest obecnie nierealne?

Oczywiście w tym roku musiałby się zdarzyć cud, by 1 BTC kosztowało 100 000 USD. Kurs musiałby urosnąć o ponad 100% w trochę ponad tydzień. Teoretycznie jest to możliwe, ale przy obecnym rozwoju rynku mało realne.

Co zmieniło się na rynku BTC przez ostatnie lata? Po pierwsze, weszły na niego duże firmy i instytucje. Kapitalizacja mocno wzrosła, co też skutkuje tym, że ruchy na wykresie są wolniejsze niż miało to miejsce w czasie ubiegłych cykli.

Niektórzy analitycy – jak np. Kamil Jarzombek – są nawet zdania, że kolejne bessy na BTC będą już mniej gwałtowne. Do tego w ostatnim video prognozował nawet, że Ethereum prześcignie w kapitalizacji rynkowej bitcoina. Więcej dowiecie się z poniższego nagrania:

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
1 btc 1 BTC 100 000 USD 100 000 USD kurs bitcoina kurs btc
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.