Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 1754
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 459
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » sobota, 9 lipca 2022, 10:02

adiqq pisze: piątek, 8 lipca 2022, 22:51Bardzo, bardzo nie lubie takich uogólnień. Jak rozumiem, jesteś expertem od DeFi i doskonale zdajesz sobie sprawę, że są projekty który nigdy nie miały problemów i nie potrzebują ządnego ratunku, prawda?
Pewnie oberwą rykoszetem, zawsze tak sie dzieje, ale jak nie siedzisz w jakimś temacie, to nie pisz głupot :lol:
masz rację ale pamiętaj że nawet bardzo dobry projekt na gównianym systemie może mieć problemy.
socjolog2008 pisze: piątek, 8 lipca 2022, 22:46Ja wszedłem na 19 i proporcjonalnie w te alty spot i właśnie 25% wybrałem(stanowiącego 35% kapitału wejściowego 1 lipca). Co 2-3 k w trzech ruchach i wybiorę wszystko do max końca lipca.
ja krypto odpuszczam, totalnie go nie czuje.. na indeksach i ropie ładnie wada, nawet bardzo ładnie a tu 5-10%.. gram do USDT i BUSD, strasznie mnie wq... ograniczenia.

i prowizje :mrgreen: :mrgreen:

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » sobota, 9 lipca 2022, 10:13

fetek pisze: sobota, 9 lipca 2022, 10:02masz rację ale pamiętaj że nawet bardzo dobry projekt na gównianym systemie może mieć problemy.
Spoiler:
Nie wiem co rozumiesz przez gówniany system, ale pewnie coś innego niż ja. Bo niejednokrotnie zauważyłem, że to nie system jest zły, tylko ludzie nie potrafią go używać :lol:

w każdym bądź razie, taką dyskusję chyba lepiej przenieść w inne, bardziej odpowiednie do tego miejsce - coś z DeFi
np. te miejsce wydaje się odpowiednie
viewtopic.php?f=45&t=34075&start=80
Dodano po 1 minucie 45 sekundach:
fetek pisze: sobota, 9 lipca 2022, 10:07ja krypto odpuszczam, totalnie go nie czuje..
A ja wręcz przeciwnie...czuję dobrze, a opłaty i prowizje na L2 mnie bardzo satysfacjonują.
Oczywiście - zyski regularnie wypłacam i dywersyfikuję....ale cały czas krypto to u mnie nr 1 i to się raczej nie zmieni.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 22 kwietnia 2017
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: spater » sobota, 9 lipca 2022, 14:04

mudol pisze: piątek, 8 lipca 2022, 08:43
voodoom pisze: piątek, 8 lipca 2022, 00:54
Pogromca pisze: piątek, 8 lipca 2022, 00:27o jest teraz hedge? Surowce spadają, nieruchomości spadają, samochody spadają.
@Pogromca masz na to jakieś konkretne dane? Obserwując na bieżąco sytuację na otodom - to ja tego spadku nie widzę. Spadają kredyty hipoteczne i budowy, co nie jest dziwne w warunkach zapieprzającej inflacji i stóp - nowe projekty mogą pochłonąć nieskończoną ilość gotówki. Ale gotowe nieruchy IMO to teraz dobro luksusowe, bo gotowe, trochę w klimacie "więcej nie będzie". To samo z samochodami - terminy dostaw nowych egzemplarzy w PL są rozciągane na coraz bardziej niewiadomą przyszłość z tego co widzę.

BTC wybił dziś trójkąt który wszyscy widzieli, gdzie go to zaprowadzi - 23k? 30k? Nie wiadomo. Ale istotne jest że SPX daje mu miejsce do wzrostu, wybił dziś formację którą z rana sklasyfikowałem jako replay z ok. 10-11 kwietnia 2001 - jeśli mam rację to przed nami parę tygodni wzrostów na rynkach, pokryje się z wakacjami, w sierpniu już powinien być boczniak przed zwałą jesienną. Wg. tej koncepcji rysowanej fraktalem z 2001 - to zasięg odbicia SPX aż do 4200 (lipiec), a potem początkowo spokojny bananowy rogal (sierpień) aż do agresywnego spadku (wrzesień) na 1.272 bieżącego dołka, czyli już okolice 3300-3400 pt.
Z samochodami też pieprzy głupoty, obecnie szukam, to jest jakaś masakra, co się pojawia to po 2-3 dniach znika, ceny z kosmosu, nawet o 400zł nie obniżają "bo i tak kupi ktoś inny"
"nie pieprzy."
leszek miller

bańka na używanych samochodach pękła. 'promocje' na nowych gratach też się zaraz zaczną. cen w segmencie F nie śledzę, ale mogę się założyć o dobre wino, że tu spadną najsłabiej. jeśli w ogóle xD takich opinii jest więcej. propozycje zakładów na priv.
Spoiler:
I’ve been setting many of the reserve prices on Cars & Bids for the last few weeks. It’s been interesting, as the market is finally slowing down from its peak — and MANY sellers aren’t ready to accept it. Here are three things I’ve been seeing:
1. Sellers are showing me comparable sales from 10 to 16 months ago and insisting I set the reserve to match top pricing. Many people, even when confronted with more recent sales evidence, just don’t believe the market has declined from its peak.
2. Sellers who rejected our reserve offer three, six, even nine months ago are coming back now and asking if we’ll still honor it. This means they’ve been trying to sell their cars — in some case — *for the entirety of 2022* with no takers. Needless to say, we usually have to offer even less.


3. Sellers are telling me they owe $100K on a car, and so the reserve must be set at $100K -- even if comparable cars are posted on other sites with *asking* prices of $90-95K (and, presumably, selling for less). For some sellers, the reality of depreciation -- a standard part of car ownership for decades -- seems to be forgotten following the last year of craziness in the car market.
Based on our recent sales, the car market is still stronger than it was in the “old days,” before the recent bubble — but it’s absolutely dropped from its peak. This is doubly true for gas guzzlers like big SUVs (Land Cruiser, modded Jeeps, G-Wagens, etc). Dropping prices are good for buyers — but I think sellers need to start adjusting their mindset to a new reality.
https://www.facebook.com/ddemuro/posts/602341901261420
od ~6ciu lat przeglądam ogłoszenia (mieszkania/domy) z rynku wtórnego w paru najciekawszych dzielnicach Gdańska. sporadycznie Sopot. takie hobby.
uważnie czytam Twoje posty odnośnie ceny BTC, ale również w kwestii nieruchomości mamy diametralnie inne spostrzeżenia.

zwykły Areczek here. przegapiłem post-covidową banię (w rejonach 4k$ uznałem, że 'to dobra cena' xD). imho krypto to szkło powiększające dla 'klasycznego' rynku.
czekam na uspokojenie na sp500, 'wyszliśmy z kanału spadkowego, już będzie dobrze Mordeczko!' i czerwony październik/wrzesień.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 lipca 2022, 15:23 przez spater, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 1754
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 459
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » sobota, 9 lipca 2022, 14:32

adiqq pisze: sobota, 9 lipca 2022, 10:14Nie wiem co rozumiesz przez gówniany system, ale pewnie coś innego niż ja. Bo niejednokrotnie zauważyłem, że to nie system jest zły, tylko ludzie nie potrafią go używać :lol:

w każdym bądź razie, taką dyskusję chyba lepiej przenieść w inne, bardziej odpowiednie do tego miejsce - coś z DeFi
np. te miejsce wydaje się odpowiednie
viewtopic.php?f=45&t=34075&start=80
tak, to jest właśnie gówniany system, tak możesz uzasadnić największego bubla.
adiqq pisze: sobota, 9 lipca 2022, 10:14A ja wręcz przeciwnie...czuję dobrze, a opłaty i prowizje na L2 mnie bardzo satysfacjonują.
Oczywiście - zyski regularnie wypłacam i dywersyfikuję....ale cały czas krypto to u mnie nr 1 i to się raczej nie zmieni.
nie rozumiem co ma futures do z l2 ? prowizje na wszystkich giełdach są porównywalne i w porównaniu do braku prowizji i tak są wysokie.

Bardzo dobrze robisz.
spater pisze: sobota, 9 lipca 2022, 14:04imho krypto to szkło powiększające dla 'klasycznego' rynku.
czekam na uspokojenie na sp500, 'wyszliśmy z kanału spadkowego, już będzie dobrze Mordeczko!' i czerwony październik/wrzesień.
Wakacje to okres wybicia rynków, FED ma wolne jest okazja :geek:

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » sobota, 9 lipca 2022, 21:13

kolejna próba zakończeniu mini uptrendu

obecnie 21550

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Kutalisk » niedziela, 10 lipca 2022, 11:22

Vilv pisze: niedziela, 3 lipca 2022, 17:56Prawie każdy w tym momencie potrzebuje gotówki, a nie wirtualnych monet. Ta bessa będzie o wiele bardziej brutalna, gdyż nakłada się z bessą na rynkach tradycyjnych. Kondycja gospodarek jest na krawędzi recesji z którą wiąże się spadek zatrudnienia i wzrost bezrobocia. Im dłużej patrzę na ten wykres to myślę sobie że sukcesem będzie utrzymanie 4 cyfr za btc. Chyba że pojawi się jakiś niespodziewany dodruk. Perspektywa zamrożenia sobie gotówki na 2-3 lata też nie napawa optymizmem. Nawet po sobie widzę jak muszę przejadać zyski z krypto bo koszty życia tak wzrosły że ciężko jest je pokryć z pensji. Więc każdy miesiąc to co raz mniej zasobów na ewentualne zakupy. Może moja sytuacja jest inna niż reszty tego nie wiem ale wydaje mi się że raczej większość boryka się z takim problem, ba nawet jestem w stanie zaryzykować takie stwierdzenie że spora część nie ma nawet oszczędności żeby rekompensować sobie niedobór gotówki z pensji przez konsumowanie poduszki finansowej.
Bardzo wartościowy post. Najważniejsza rzecz pogrubiłem. Mam podobne przemyślenia. 2021 to był naprawdę świetny rok. Oczywiście mogłem wyjąc więcej ale chciwość przeważyła. Cash flow jest z etatu, firmy oraz wynajmu. Jednak trzeba przebudować domowy budżet. Na zakupy aktywów niewiele zostaje, raczej konsumpcja poduszki finansowej. PLN posiadam tyle co na miesiąc życia. Sprzedałem częściowo CHF/USD z uwagi na kurs. Krypto/akcji po takiej przecenie nie mam zamiaru sprzedawać. Tym bardziej złota/srebra (jak na prawdziwego goldbuga przystało). Zdaję sobie sprawę, że może przyjść moment żeby ruszyć "żelazne" zapasy. Podzielę się wtedy tą smutną wiadomością. I właśnie wtedy będzie dołek :D

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » niedziela, 10 lipca 2022, 17:17

Zapraszam na nowy barometr kursu.
Osobiście obstawiam jeszcze jeden, ostatni jak na razie zjazd, poniżej 17k. Powodzenia.

Początkujący
Posty: 332
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 316
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: odoja » niedziela, 10 lipca 2022, 19:11

Kutalisk pisze: niedziela, 10 lipca 2022, 11:22
Vilv pisze: niedziela, 3 lipca 2022, 17:56Prawie każdy w tym momencie potrzebuje gotówki, a nie wirtualnych monet. Ta bessa będzie o wiele bardziej brutalna, gdyż nakłada się z bessą na rynkach tradycyjnych. Kondycja gospodarek jest na krawędzi recesji z którą wiąże się spadek zatrudnienia i wzrost bezrobocia. Im dłużej patrzę na ten wykres to myślę sobie że sukcesem będzie utrzymanie 4 cyfr za btc. Chyba że pojawi się jakiś niespodziewany dodruk. Perspektywa zamrożenia sobie gotówki na 2-3 lata też nie napawa optymizmem. Nawet po sobie widzę jak muszę przejadać zyski z krypto bo koszty życia tak wzrosły że ciężko jest je pokryć z pensji. Więc każdy miesiąc to co raz mniej zasobów na ewentualne zakupy. Może moja sytuacja jest inna niż reszty tego nie wiem ale wydaje mi się że raczej większość boryka się z takim problem, ba nawet jestem w stanie zaryzykować takie stwierdzenie że spora część nie ma nawet oszczędności żeby rekompensować sobie niedobór gotówki z pensji przez konsumowanie poduszki finansowej.
Bardzo wartościowy post. Najważniejsza rzecz pogrubiłem. Mam podobne przemyślenia. 2021 to był naprawdę świetny rok. Oczywiście mogłem wyjąc więcej ale chciwość przeważyła. Cash flow jest z etatu, firmy oraz wynajmu. Jednak trzeba przebudować domowy budżet. Na zakupy aktywów niewiele zostaje, raczej konsumpcja poduszki finansowej. PLN posiadam tyle co na miesiąc życia. Sprzedałem częściowo CHF/USD z uwagi na kurs. Krypto/akcji po takiej przecenie nie mam zamiaru sprzedawać. Tym bardziej złota/srebra (jak na prawdziwego goldbuga przystało). Zdaję sobie sprawę, że może przyjść moment żeby ruszyć "żelazne" zapasy. Podzielę się wtedy tą smutną wiadomością. I właśnie wtedy będzie dołek :D
Zgadzam się w części z powyższymi słowami. Jednak uważam iż jest nieco inna sytuacja niż dajmy na to w 2020 ,gdzie panowała histeria odnośnie covida i z mojej perspektywy na tamten czas ja przeżywałem prawdziwy dramat związany z lockdownem. Praktycznie zero dochodu, widmo krachu i jedzenia robactwa na obiad 8-) . Totalnie odciąłem się od krypto jeśli chodzi o inwestycje (zero), natomiast samo krypto mnie ratowało jak zaczęło rosnąć,gdyby nie krypto zainwestowane w poprzednich latach, w moim przypadku byłoby po prostu ciężko.

Nie inwestowałem nie tylko przez wizje katastrofy gospodarczej co już chyba wielu zapomniało,że od 3 lat ta wizja się toczy, ale przez predykcje końca krypto, bo nikt nie będzie miał kasy żeby pompować, bo ulica nie zarabia przez lockdown (prócz niektórych gałęzi gospodarki), bo btc jest stary dziad, kropka w kropke to co teraz. Różnica jest taka aktualnie, iż jakieś pieniądze mam, bo zarabiam, nikt mi mojego mikro biznesu nie zamyka. Na te chwilę kupuję krypto, za niewielkie kwoty, ale jednak kupuje,bo jakim cudem na tamten czas ktoś to do jasnej cholery napompował skoro prawie nikt nie miał kasy. Niestety u jednych sytuacja może być odwrotna niż w 2020, wówczas mieli kase, a teraz jej nie mają. Zawsze są dwie strony monety ale również zgadzam się, że kasa ,ta w skarpecie się przyda i lepiej mieć oczy skierowane wszędzie, żeby się nie nadziać, trzeba być ostrożnym.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7679
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12942
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 10 lipca 2022, 19:44

odoja pisze: niedziela, 10 lipca 2022, 19:11Na te chwilę kupuję krypto, za niewielkie kwoty, ale jednak kupuje,bo jakim cudem na tamten czas ktoś to do jasnej cholery napompował skoro prawie nikt nie miał kasy.
To, że w PL nie było kasy nie znaczy, że nigdzie indziej nie było. Na zachodzie było jedno wielkie brrrrr.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 1754
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 459
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » niedziela, 10 lipca 2022, 21:40

Bitmar pisze: niedziela, 10 lipca 2022, 17:17 Osobiście obstawiam jeszcze jeden, ostatni jak na razie zjazd, poniżej 17k. Powodzenia.
Shorty zapięte od 22, zobaczymy.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » poniedziałek, 11 lipca 2022, 15:58

voodoom pisze: piątek, 8 lipca 2022, 15:07IMO póki nie przebiją w dół 3850 - jest byczo.
No to na SPX właśnie pocałowali klamkę piekielnej bramy, 3850 w punkt, z nałożonym fib .618 od dołka i ema100 4h.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 11 lipca 2022, 16:30

@voodoom skrycie wiesz że dzisiaj wybiją 3900 i pójdzie w okresie ogórkowym na 4180 testować a ten muł + jego przydupasy (alty) na łańcuszku pobiegną za SPX. Właściwie się zastanawiam po co wy tu analizujecie kurs bita zamiast się przełączyć na analizy SP500 ;) topimy crypto na jesień - teraz jest jeszcze kasa do wyjęcia przez 1-4 tygodni max
ps tu jest do wyjęcia 100-300% soon viewtopic.php?f=105&p=746129#p746129
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » poniedziałek, 11 lipca 2022, 18:49

ergorg pisze: niedziela, 10 lipca 2022, 19:44To, że w PL nie było kasy nie znaczy, że nigdzie indziej nie było. Na zachodzie było jedno wielkie brrrrr.
Ciężko powiedzieć czy nie było, w 2020 i 21 słyszałem o rekordowej ilości osób kupujących krypto, znajomych, znajomych znajomych i niekiedy naprawdę za dużą sumę. Sam przyznam że 2020 był dla mnie najlepszym rokiem pod względem finansowym i nie mówię tu o krypto.
A dla przykładu w takim 2014 nikt tego nie chciał, że scam, oszustwo, kolega kupił za moją namową po 400$ a spadło jeszcze potem trochę to mnie zwyklinał :lol: :lol: :lol:

@voodoom Gdzieś mi się ostatnio rzucił w oczy ten amazon fraktal o którym wspominałeś chyba w zimę, z którego przyznam się śmiałem, no i pięknie się wypełnia. Ale miejsca na obsuwę jeszcze jest. :D

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » wtorek, 12 lipca 2022, 00:31

wszystko wskazuje na to że czeka nas normalna bitkojnowa korekta 80+%

teraz trzeba zacisnąć poślady i pozbyć się strachu

kto trzymał kesz jest na dobrej pozycji ;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » wtorek, 12 lipca 2022, 03:14

voodoom pisze: poniedziałek, 11 lipca 2022, 15:58
voodoom pisze: piątek, 8 lipca 2022, 15:07IMO póki nie przebiją w dół 3850 - jest byczo.
No to na SPX właśnie pocałowali klamkę piekielnej bramy, 3850 w punkt, z nałożonym fib .618 od dołka i ema100 4h.
Pękły wrota pod naporem Azji i rozwarło się piekło. Nie mam zielonego pojęcia co z tego będzie, bo IMO los przesądzony (na dół) ale choćby w 1h brakuje jakiegoś LH na rysunku.
socjolog2008 pisze: poniedziałek, 11 lipca 2022, 16:30@voodoom skrycie wiesz że dzisiaj wybiją 3900 i pójdzie w okresie ogórkowym na 4180 testować
@socjolog2008 teraz to już wątpię, moim zdaniem jeśli jeszcze będzie podbicie to raczej tylko na zaspokojenie zniesień fibo i na dół, widzimy się na 3400 z S&P.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9225
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7058
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 12 lipca 2022, 07:41

BTC/USDT, 4h, RSI znowu ponownie w okolicach 30, więc można skupować w dół śmiało :D Ogólnie kupowanie teraz to jak kupowanie w okolicach 6k$ na poprzedniej bessie, po czym było 69k$ :D Kupowanie na bessie przez wiele tygodni/miesięcy, przeczekanie do kolejnej bańki na BTC daje bycie do końca życia na zysku :D #btfd #promka


### edited: 2022-07-12 07:55 ###
Spoiler:
anagamidev pisze: wtorek, 5 października 2021, 16:52
shinya56 pisze: wtorek, 5 października 2021, 16:39Następna sprawa na forum są traderzy, którzy obracają krypto w małych interwałach czasowych kilka godzin, do kilku dni. Tutaj żyje się z dnia na dzień.

Giełda jest wymagająca. Trzeba tym żyć, interesować się, dokształcać. To nie działa tak ,ze kupisz i zobaczymy co będzie z a kilka lat. Sprzedaż mieszkania i "zainwestowanie" w coś na czym się nie znasz to głupota. Psychika ci siądzie jak będziesz -70% na minusie albo nawet na plusie i nie zrealizujesz zysku bo wiecznie będzie mało.
Właśnie tutaj nie do końca się zgodzę. Pisałem tutaj mnóstwo razy, ktoś kto wszedł przykładowo i zaryzykował po korekcie z 20k$ na poprzedniej bańce i uśredniał od 10k$ powiedzmy, że uśrednił do 5k$ w ciągu tych dwóch lat dzisiaj ma 1000% zysku, czyli z 100k, może mieć miliona, natomiast ktoś kto gra daytrading, czyli np. 1/10 kapitału, tj. 10k$, żeby wykręcić podobny wynik musiałby osiągnąć ROI napoziomie 10000%, rząd wielkości większy, co jest bardzo mało prawdopodobne, niemożliwe dla 90% graczy, a też im wyżej będziemy dokładać nawet z trendem tym potencjał zysku maleje i może się okazać, że skupując od przebicia 20k$(potwierdzenie trendu) w górę do 64k$, ktoś ma średnią 42k$(czyli kilkakrotnie większą niż 5k$) :D Rynek BTC jest mocno trendowy jak spada to mocno, jak rośnie to też mocno :D Należy dodać, że shortując możemy zarobić max 100%, a longując 200-1000%, dlatego lepiej uśredniać w dół po prostu tak na logikę :D Jedynie leszczy nas faktycznie upadek BTC czyli całkowita anihilacja :D Poza tym daytrader będzie musiał się mierzyć wg. mnie z dużo większym stresem gdyż będzie codziennie doznawał porażki, a od czasu do czasu parę sukcesów, a też na koniec dnia może wszystko pójść jak krew w piach :D Dlatego wg. mnie właśnie lepiej ryzykować mocno na bessie, oczywiście odpowiednim kapitałem, dla niektórych 100k to wcale nie jest duża kasa tylko np. część jakiegoś zgromadzonego majątku, oszczędności, nie popadajmy też w skrajności, to są tylko przykładowe kwoty, a także inwestując jakąkolwiek kwotę należałoby mieć świadomość, że zamrażamy ją być może na kilka lat, oraz warto mieć właśnie jakieś srodki/kapitał na ewentualne większe promocje aktywa, w którym widzimy potencjał :D Proste jak drut, właśnie te proste, oczywiste rzeczy wydają nam się niemożliwe, a tutaj wielkiej filozofii nie ma :D Co wykazałem przytaczając post z 2019 roku na poprzednich stronnicach tego jakże zacnego forum :D I też zauważam, że wcale nie trzeba tym żyć, po prostu na chłodno kalkulować szukać jakichś lokalnych przesileń trendów realizować na bieżąco jakieś zyski, byle do przodu, powoli, powoli procent składany zrobi swoje, grosz do grosza będzie kokosza :D

### edited: 2021-10-05 17:13 ###
@shinya56 Co do Liska, to zalecałem akumulację od 10PLN w dół, czyli w najgorszym przypadku gdzie dołek był na poziomie 2PLN, średnio wychodzi 6PLN, zatem można było pięknie zarobić na tej hossie na wiosnę :D Czyż nie :D A nawet jeśli ktoś wydał 100kPLN kupując Liska na 140PLN i poźniej właśnie zaryzykował 100kPLN na 10PLN, to mógł odzyskać cały kapitał na tej bańce do 40PLN już na poziomie 20PLN :D Czy miałby 200kPLN w kieszeni i te Liski za friko, które kupował na 140PLN, pamietajmy, że cena 140PLN za liska to był zaledwie jeden dzień, a ja tutaj propaguję uśrednianie na wielu poziomach cenowych oraz regularną realizacje zysków w celu późńiejszego odkupu większej ilości na loklanych spadkach :D Co właśnie nazywam uśredniaiem długoterminowym :D Jeśli uśredniamy po spadkach 80-90% w dół to nigdy nasza cena nie będzie większa, a co najwyżej mniejsza :D Zatem wystarczy odbicie na 30-40% ATH i mamy już piękny zysk :D A gdyby Lisk wybił ATH to wchodzimy w milionerstwo zawężając naszą przygodę jedynie do Lisk'a :D
Spoiler:
anagamidev pisze: piątek, 28 czerwca 2019, 13:09 Cóż, zalecałem kupowanie od 10PLN, przez większość czasu cena była poniżej tej ceny, a były już 3 wyjścia na 9PLN na bitbay, a na polo było na momento 4.5$ :D I co nie miałem racji przez 95% czasu? :D To, że teraz spadło to normalka :D Buy low, sell high :D



Wczoraj napisałem, że promocja jak Lisk był w okolicach 6.7PLN bodajże, dzisiaj jest po 7.4PLN na ten moment :D Co daje 11% :D Rozumiem, że 11% to mało? :D Zakładając, że mamy już hossę na crypto wszystko co kupicie teraz wcześniej czy później sprzedacie wyżej :D Więc nie bójcie się kupować dip'ów :D Na BTC to było od 3k-14k$ w ostatnim czasie :D Teraz jest na 11k$ i spaść nie chce :D Lepiej wykorzystać trend na maksa, a później się zastanawiać i dozować ryzyko do wysokości i do korekt :D I na hossie nie oczekujcie korekt po 90% tylko 20% i ewentualnie na kolejne 10%(30%) i kolejne 10%(40%), chociaż pewnie zdarzają się większe, ale 38% fibo to taka klasyczna korekta na bullranie :D No i później grzecznie czeka się na nowe high :D
Spoiler:
Ogólnie należy sobie zadać pytanie w razie wątpliwości, jakie jest prawodopdobieństwo, że kupując na 20k$ BTC juz nigdy nie osiągnie chociażby 21k$, czy 30k$, czy 40k$, powtarzam nigdy :D HODL nic nie kosztuje :D A po każdym halvingu cena jest wyższa od 13 lat niemalże :D
anagamidev pisze: niedziela, 20 czerwca 2021, 14:22
koparki pisze: niedziela, 20 czerwca 2021, 12:33
anagamidev pisze: niedziela, 20 czerwca 2021, 12:22Buy low sell high
low będzie poniżej 17xxx$ teraz jest koszmarnie drogo i dziwne że zdołało to niedawno drgnąć aż do 40k, za ta cenę wolę dodrukowywane złotówki, póki co nie tracą na inflacji więcej niż 15%/rok ;) Ewentualnie niektóre alty(nie mylić z shitcoinami) można skupić ostrożnie stopniowo , Dlaczego stopniowo ? aby mieć na koniec środki na ewentualny pik kapitulacyjny do pobliskich już poziomów sprzed hossy gdzie jest silne wsparcie moim zdaniem.

Jak wyżej kolega mówi polecam zerknąć na skalę 1W !
No właśnie na 1W patrząc to jak najbardziej warto kupować i jest tanio :D No teraz 30k$ jest jak 10k$ na poprzedniej bani i nawet po pęknięciu jest x3 zysku dzisiaj :D Zatem kierując się analogią wszystko kupione w dół na tej bessie(bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że jest bessa już) da zarobić x2 co najmniej, a być może nawet x6 :D Czyli już śmiało można akumulować potęże ilości na long term, kalkulując chłodno, co zapewne pomnoży nasz majątek za rok dwa trzy :D Cierpliwości :D 1 BTC to 1 BTC i kiedyś będzie wart 1M-10M$ :D
Spoiler:
anagamidev pisze: poniedziałek, 24 stycznia 2022, 12:17
bMh pisze: poniedziałek, 24 stycznia 2022, 12:08Tak tylko ze w koncu Ci sie skonczy kapital na dokupowanie dolkow, chyba ze masz nieograniczony kapital, ale z drugoiej strony po co Ci wtedy zabawa w inwestycje?
No, ale ja Ci mówię, że jak wyczerpiesz kapitał, a jesteś faktycznie długoterminowym inwestorem, czyli potrafisz czekać 2-4 lata(halving), to nawet jak teraz zablokujesz cały kapitał, a BTC jeszcze spadnie nawet do 1$, to nic się nie stanie, bo jeśli za 2-4 lata BTC będzie śmigał na 100k-400k$, to z tych cen będziesz miał +200-800% zysku :D Tak samo było przecież wtedy 2 lata temu, na 8k$ wchodząc all in, może i miałeś -50% chwilowo, ale dzisiaj nawet na takiej panice masz x4(+300%) zysku, możesz jeszcze spanikować i wyjść pięknie zarobionym, bądź ewentualnie czekać na 8k$, które nigdy się może nie wydarzyć :D A nawet jeśli spadnie do 8k$, a później będzie dopiero 100k$, to tak samo możesz zarobić :D I do końca życia już być na zysku :D
### edited: 2022-07-12 08:17 ###
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 324
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: _det » wtorek, 12 lipca 2022, 10:45

@anagamidev tak samo pisales gdy byl po 30k :) ogolnie osobiscie dalej czekam.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » wtorek, 12 lipca 2022, 10:49

moim zdaniem warto jeszcze chwile poczekać ze względu na samego dolca

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » wtorek, 12 lipca 2022, 10:55

Znaczy się - czekacie na Godota?
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 12 lipca 2022, 11:33

socjolog2008 pisze: piątek, 8 lipca 2022, 22:46Ja wszedłem na 19 i proporcjonalnie w te alty spot i właśnie 25% wybrałem(stanowiącego 35% kapitału wejściowego 1 lipca
anagamidev pisze: wtorek, 12 lipca 2022, 07:41więc można skupować w dół śmiało :D Ogólnie kupowanie teraz to jak kupowanie w okolicach 6k$ na poprzedniej bessie, po czym było 69k$

Widzisz ja żałuje że nie sprzedałem więcej jak 25% bo jeszcze 1000$ i będę miał punkt wejścia w te twoje promki i wywalę wszystko. Tutaj powinno być odreagowanie i odbicie, ale wcale nie musi tak być a promki mogą być co kolejne 5k w dół i zatrzymać się może na poziomach pierwszej bańki...
Wtedy to nawet % składanym będziesz udupiony na lata zanim wróci do punktu tych twoich promko wejść. Ze wszystkich spekulacyjnych walorów na wszystkich rynkach crypto jest teraz najsłabsze - taki cyfrowy kamień
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 32 gości