za
Zonda opłaty

Zonda przedstawia nową tabelę opłat i prowizji. Sprawdź aktualne warunki

zondacrypto bitcoin giveaway

Giełda Zonda zaktualizowała swoją tabelę opłat i prowizji dla wszystkich rynków dostępnych na platformie. Zespół twierdzi, że chce przedstawić swoim klientom “jeszcze bardziej konkurencyjną ofertę”. Na czym dokładnie polega zmiana?

Wysokość opłat ma znaczenie

Wysokość prowizji i innych opłat to jeden z kluczowych czynników decydujących o wyborze danej giełdy. Co oczywiste, każdy inwestor szuka platform, które oferują jak najniższe koszty handlu kryptowalutami. Zonda, topowa giełda kryptowalut na polskim rynku, zdobywająca też zagraniczne przyczółki, postanowiła zmienić swój system opłat i prowizji. Co dokładnie się zmienia?

Nowa tabela opłat i prowizji na giełdzie Zonda

Jak podaje Zonda w swoim oficjalnym komunikacie, zmienia się przede wszystkim sposób obliczania prowizji na platformie. Firma chce w ten sposób przedstawić użytkownikom bardziej konkurencyjną ofertę i w efekcie otworzyć się na szersze grono osób zainteresowanych handlem kryptowalutami. Co ciekawe, nowa wersja tabeli opłat i prowizji jest bardziej szczegółowa. Uwzględnia bowiem więcej progów obrotowych i podział tradingu na różne kategorie: fiat, krypto, rynki S2SF. Dzięki temu każdy użytkownik Zondy może łatwo zrozumieć i przewidzieć wysokość prowizji pobranej od transakcji. Zmian jest jednak więcej. Nowa tabela to również niższe opłaty, m.in. na rynkach kryptowalut.

Jak podaje firma, zmiany mogą być szczególnie istotne dla tych traderów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z inwestowaniem i nie osiągają jeszcze wysokich wolumenów transakcji. Nowa propozycja zmniejszy wysokość płaconych prowizji, a co za tym idzie – obniży barierę wejścia w świat tradingu.

To nasz kolejny krok w kierunku demokratyzacji dostępu do cyfrowych walut i stworzenia każdej chętnej osobie komfortowych warunków do rozwoju w branży

– podaje Zonda.

Nowa tabela opłat i prowizji weszła w życie 17 kwietnia. Dokładne zestawienie można zobaczyć pod adresem: https://zondaglobal.com/pl/tabela-prowizji-handlowych

Jak to działa?

Zacznijmy od tego, jak nowy system ma działać. Giełda będzie teraz brać pod uwagę sumę transakcji z poprzednich 30 dni, przeliczanych co 15 minut. Wykluczone są w tym przypadku transakcje z rynków S2SF (rynki stablecoinów w stosunku do aktywów cyfrowych będących stablecoinami lub walutami FIAT). Obrót z każdej pojedynczej transakcji jest przeliczany do waluty euro. Dla każdego konta prowizję dobiera się na podstawie obrotu. Musi być on większy bądź równy dolnemu progowi i mniejszy od górnego progu.

Czym wyższe obroty, tym niższe będą opłaty. Dotyczy to wszystkich rynków dostępnych na Zondzie. Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie niemal zerowych prowizji dla osób, które obracają na giełdzie niskimi kwotami (do 100 euro). To świetny pomysł, który dodatkowo zachęci drobnych inwestorów.

Naszym zdaniem nowy system został zaprojektowany w nowatorski i inkluzywny sposób. Zarówno nowicjusze, jak i wytrawni traderzy mogą od teraz przyjemniej korzystać z Zondy – w wielu przypadkach opłaty stają się dla nich niższe. Warto jednak, by każdy inwestor dokładnie przeanalizował to, jakimi kwotami obraca na rynku kryptowalut i sprawdził, jaką prowizję będzie od teraz płacił na Zondzie.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
giełda kryptowalut giełdy kryptowalut prowizje tabela opłat zonda
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.