fbpx

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Telegramie

Bitcoin Radio Podcast

Znowu ukradli bitcoina! – Bitcoin Radio #13

Reading Time: < 1 minute Dziś w Bitcoin Radio   Kolejny odcinek Bitcoin Radio rozpoczniemy od klasycznego przeglądu rynku. Zobaczymy, jak radzą sobie najpopularniejsze kryptowaluty na rynku – dowiemy się, […]

Reading Time: < 1 minute

Open in Spotify

Dziś w Bitcoin Radio

 

Kolejny odcinek Bitcoin Radio rozpoczniemy od klasycznego przeglądu rynku. Zobaczymy, jak radzą sobie najpopularniejsze kryptowaluty na rynku – dowiemy się, czy do nich też już zawitała jesień.

Następnie prześledzimy historię pierwszego, większego shackowania giełdy krytowalutowej w tym roku. Ofiarą tym razem padła platforma KuCoin, z której skradziono środki o równowartości 125 milionów dolarów. Giełda zapewniła, że środki były ubezpieczone specjalnym funduszem, z którego pokryte zostaną straty inwestorów.

Skradzione środki bardzo często znajdują ujście w najróżniejszych miejscach. Jak się okazuje, szemrane przychody bardzo często prane są za pośrednictwem nieświadomych banków. Jest to informacja o tyle istotna, że w ostatnim czasie w podobny proceder nieświadomie zaangażowany był bank ING. 

A skoro o bankach mówa – w USA oficjalnie upoważniono banki do przetrzymywania nie tylko kryptowalut swoich klientów, ale także prowadzenia rachunków stablecoinów. Ta nieco zaskakująca decyzja niejako stawia na równi amerykańskiego dolara i prywatną kryptowalutę, która na dolarze ma być oparta. Oba te aktywa nie mają jednak tego samego poziomu zaufania. Tether lubi budzić kontrowersje.

Bitcoin kołem się toczy

Te, a także wiele innych informacji znajdziecie w najnowszym Bitcoin Radio! Czasem są to wieści humorystyczne, czasem jak najbardziej poważne. Przede wszystkim powinniśmy jednak pamietać, że w świecie, w którym tak wiele jest niepewności, nie powinniśmy żadnych kryptoprognoz brać za pewnik. jednym z takich pewników miała być opinia Roberta Kyiosakiego, który tym razem jednak się pomylił co do przewidywania ceny króla kryptowalut.

 

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.