Wiadomości

Złoto drożeje i będzie drożeć

Złoto drożeje i prawdopodobnie będzie drożeć. Zdaniem Goldman Sachs w 2022 r. za 1 uncję kruszcu będziemy płacili już aż […]

Data publikacji: 3 sierpnia 2020

bitbay

Złoto drożeje i prawdopodobnie będzie drożeć. Zdaniem Goldman Sachs w 2022 r. za 1 uncję kruszcu będziemy płacili już aż 2300 USD.

Złoto drożeje i nie chce przestać

złoto drożejeNowy tydzień oznacza kontynuacje hossy na złocie. W momencie pisania tego tekstu za 1 uncję trojańską płaci się 1 979 USD. Do przebicia poziomu 2 000 dolarów brakuje już, jak widać, niewiele. Zresztą znany bank inwestycyjny twierdzi, że obecna cena złota jest nadal korzystna, jeśli ktoś inwestuje długoterminowo.

Analitycy z Goldman Sachs – bo o tym banku mowa – zauważyli 28 lipca, że ​​„rekordowy poziom akumulacji długu” rządu USA i „rzeczywiste obawy dotyczące długowieczności dolara amerykańskiego jako waluty rezerwowej” wpływają mocno na cenę złota. Stąd wniosek, że ​​cena złota wzrośnie do 2 300 USD w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy. Eksperci Goldmana są zdania, że tę cenę kruszec osiągnie najpóźniej w 2022 r.

Z kolei cena srebra ustabilizowała się w okolicach 24 dolarów za uncję. W momencie pisaniach tych słów za 1 uncję płaci się 24,46 USD.

Skąd te skoki cen?

Dlaczego kruszce tak mocno drożeją? To proste. To efekt problemów gospodarczych, z którymi zmaga się niemal cały świat.

„Dla dolara, a co za tym idzie także notowań metali szlachetnych, ważne mogą być ustalenia dotyczące pakietu antykryzysowego dla amerykańskiej gospodarki. Wraz z końcem lipca w USA wygasł pakiet programów ochronnych, w ramach którego bezrobotni otrzymywali 600 dolarów tygodniowo. Od kształtu dalszej pomocy, który dopiero wykuwa się w Kongresie, zależeć mogą nastroje giełdach oraz rynkach walut czy towarów”

– tłumaczy portal bankier.pl.

Na wykresie dobrze radzi też sobie Bitcoin. Dziś za 1 BTC na giełdach płaci się 11 140 USD.

Pamiętajcie też, że aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możecie zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Z kolei pewne miejsce, w którym możecie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. polska giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie macie jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiecie się jak można je szybko i sprawnie utworzyć: LINK.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion